Rezultat istoric pentru Sheriff Tiraspol pe Bernabeu. Messi, primul gol la PSG. Toate rezultatele din Liga Campionilor

Etapa a doua din Liga Campionilor a început cu meciurile din grupele A, B, C și D, capul de afiș al zilei fiind partida dintre PSG și Manchester City.

PSG a reușit să se împună cu 2-0 pe teren propriu, într-un meci extrem de spectaculos. Scorul a fost deschis de Gueye, în minutul 8, iar Lionel Messi a stabilit scorul final în minutul 74, cu un gol superb, în vinclu, prima reușită a argentinianului de la venirea pe Parc des Princes.

În grupa D, Sheriff Tiraspol a obținut un rezultat istoric pe Bernabeu, cu Real Madrid, scor 2-1. Sheriff a condus la pauză prin golul marcat de Jakhshibaev (min. 25), dar Benzema a egalat în minutul 65 din penalty. Bruno a reușit să ducă oaspeții în avantaj din nou în minutul 72, dar golul a fost anulat de VAR. În cele din urmă, moldovenii au dat lovitura în minutul 90, prin reușita seznaționala a lui Thill.

Moldovenii continuă să “șocheze”, după ce nimeni nu le dădea nicio șansă de calfiicare în grupe. Echipa din Tiraspol are 6 puncte după primele 2 partide, dupăa ce în primul meci a învins pe Șahtior, scor 2-0.

Liverpool a făcut instrucție în deplasare cu FC Porto, scor 5-1, Salah și Firmino reușind câte o dublă. Cormoranii conduc grupa B cu 6 puncte, la 2 puncte distanță de Atletico Madrid, care a întors scorul după pauză cu AC Milan.