Mircea Bornescu, despre Rapid – FC U Craiova: ,,A fost un meci intens, Rapidul a dominat clar”

Mircea Bornescu, fost team managaer al FC U Craiova, a intervenit telefonic la Radio Sport Total FM, din cadrul emisiunii ,,Fluier Final”, din 2 noiembrie, pentru a discuta cu realizatorul Narcis Drejan, despre partida Rapid – FC U Craiova.

,,A fost un meci foarte intens, un meci în Rapidul a dominat clar, trei sferturi din meci. Spre final Craiova și-a revenit și au avut 15-20 de minute foarte bune, însă ocaziile și peransamblu, Rapidul a fost mult mai bun.

Mogo a făcut o partidă foarte bună, a dat siguranță, a avut foarte mare încredere în el și a dat foarte multă încredere coechipierilor. Probabil că dacă nu era Mogo în poartă, Craiova se întorcea fără niciun punct din deplasarea lui Rapid”, a spus Mircea Bornescu la Radio Sport Total FM.

Întreaga discuție poate fi ascultată pe site-ul nostru, www.SPTFM.ro, accesând înregistrarea de mai jos.