A fost stabilit programul complet din Liga 2. Când se joacă CSA Steaua – Dinamo

Astăzi a avut loc tragerea la sorți a țintarului din noul sezon de Liga 2, sezon în care vom avea parte și de un duel între CSA Steaua și Dinamo. Cele două echipe se vor înfrunta în etapa 6, pe terenul “câinilor”.

Sezonul 2022-2023 din Liga 2 va începe pe 6 august, iar cele 20 de echipe vor juca 19 etape, doar în sistem tur, după care primele 6 clasate vor intra în play-off.

Play-off-ul se va juca tur-retur, adică 10 etape, iar primele 2 clasate promovează în Liga 1. Locurile 3 și 4 joacă un baraj tur-retur cu echipele de pe locurile 7 și 8 din play-out-ul Ligii 1.

Etapa 1:

CSC ȘELIMBĂR – FC BRAȘOV
POLITEHNICA TIMIȘOARA – UNIREA CONSTANȚA
PROGRESUL SPARTAC – DINAMO 1948
OȚELUL GALAȚI – POLITEHNICA IAȘI
VIITORUL PANDURII TG JIU – CSC DUMBRĂVIȚA
UNIREA DEJ – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
CONCORDIA CHIAJNA – CSM SLATINA
CSA STEAUA – METALOGLOBUS
GLORIA BUZĂU – RIPENSIA TIMIȘOARA
UNIREA SLOBOZIA – MINAUR BAIA MARE
Etapa 2

FC BRAȘOV – MINAUR BAIA MARE
RIPENSIA TIMIȘOARA – UNIREA SLOBOZIA
METALOGLOBUS – GLORIA BUZĂU
CSM SLATINA – CSA STEAUA
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CONCORDIA CHIAJNA
CSC DUMBRĂVIȚA – UNIREA DEJ
POLITEHNICA IAȘI – VIITORUL PANDURII TG JIU
DINAMO – OȚELUL
UNIREA CONSTANȚA – PROGRESUL SPARTAC
CSC ȘELIMBĂR – POLITEHNICA TIMIȘOARA
Etapa 3

POLITEHNICA TIMIȘOARA – FC BRAȘOV
PROGRESUL SPARTAC – CSC ȘELIMBĂR
OȚELUL – UNIREA CONSTANȚA
VIITORUL PANDURII TG JIU – DINAMO 1948
UNIREA DEJ – POLITEHNICA IAȘI
CONCORDIA CHIAJNA – CSC DUMBRĂVIȚA
CSA STEAUA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
GLORIA BUZĂU – CSM SLATINA
UNIREA SLOBOZIA – METALOGLOBUS
MINAUR BAIA MARE – RIPENSIA TIMIȘOARA
Etapa 4

FC BRAȘOV – RIPENSIA TIMIȘOARA
METALOGLOBUS – MINAUR BAIA MARE
CSM SLATINA – UNIREA SLOBOZIA
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – GLORIA BUZĂU
CSC DUMBRĂVIȚA – CSA STEAUA
POLITEHNICA IAȘI – CONCORDIA CHIAJNA
DINAMO 1948 – UNIREA DEJ
UNIREA CONSTANȚA – VIITORUL PANDURII TG JIU
CSC ȘELIMBĂR – OȚELUL
POLITEHNICA TIMIȘOARA – PROGRESUL SPARTAC
Etapa 5

PROGRESUL SPARTAC – FC BRAȘOV
OȚELUL GALAȚI – POLITEHNICA TIMIȘOARA
VIITORUL PANDURII TG JIU – CSC ȘELIMBĂR
UNIREA DEJ – UNIREA CONSTANȚA
CONCORDIA CHIAJNA – DINAMO 1948
CSA STEAUA – POLITEHNICA IAȘI
GLORIA BUZĂU – CSC DUMBRĂVIȚA
UNIREA SLOBOZIA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
MINAUR BAIA MARE – CSM SLATINA
RIPENSIA TIMIȘOARA – METALOGLOBUS
Etapa 6

FC BRAȘOV – METALOGLOBUS
CSM SLATINA – RIPENSIA TIMIȘOARA
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – MINAUR BAIA MARE
CSC DUMBRĂVIȚA – UNIREA SLOBOZIA
POLITEHNICA IAȘI – GLORIA BUZĂU
DINAMO 1948 – CSA STEAUA
UNIREA CONSTANȚA – CONCORDIA CHIAJNA
CSC ȘELIMBĂR – UNIREA DEJ
POLITEHNICA TIMIȘOARA – VIITORUL PANDURII TG JIU
PROGRESUL SPARTAC – OȚELUL GALAȚI
Etapa 7

OȚELUL GALAȚI – FC BRAȘOV
VIITORUL PANDURII TG JIU – PROGRESUL SPARTAC
UNIREA DEJ – POLITEHNICA TIMIȘOARA
CONCORDIA CHIAJNA – CSC ȘELIMBĂR
CSA STEAUA – UNIREA CONSTANȚA
GLORIA BUZĂU – SC DINAMO 1948
UNIREA SLOBOZIA – POLITEHNICA IAȘI
MINAUR BAIA MARE – CSC DUMBRĂVIȚA
RIPENSIA TIMIȘOARA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
METALOGLOBUS – CSM SLATINA
Etapa 8

FC BRAȘOV – CSM SLATINA
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – METALOGLOBUS
CSC DUMBRĂVIȚA – RIPENSIA TIMIȘOARA
POLITEHNICA IAȘI – MINAUR BAIA MARE
DINAMO 1948 – UNIREA SLOBOZIA
UNIREA CONSTANȚA – GLORIA BUZĂU
CSC SELIMBAR – CSA STEAUA
POLITEHNICA TIMIȘOARA – CONCORDIA CHIAJNA
PROGRESUL SPARTAC – UNIREA DEJ
OȚELUL GALAȚI – VIITORUL PANDURII TG JIU
Etapa 9

VIITORUL PANDURII TG JIU – FC BRAȘOV
UNIREA DEJ – OȚELUL GALAȚI
CONCORDIA CHIAJNA – PROGRESUL SPARTAC
CSA STEAUA – POLITEHNICA TIMIȘOARA
GLORIA BUZĂU – CSC SELIMBAR
UNIREA SLOBOZIA – UNIREA CONSTANȚA
MINAUR BAIA MARE – DINAMO 1948
RIPENSIA TIMIȘOARA – POLITEHNICA IAȘI
METALOGLOBUS – CSC DUMBRĂVIȚA
CSM SLATINA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
Etapa 10

FC BRAȘOV – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
CSC DUMBRĂVIȚA – CSM SLATINA
POLITEHNICA IAȘI – METALOGLOBUS
DINAMO 1948 – RIPENSIA TIMIȘOARA
UNIREA CONSTANȚA – MINAUR BAIA MARE
CSC ȘELIMBĂR – UNIREA SLOBOZIA
POLITEHNICA TIMIȘOARA – GLORIA BUZĂU
PROGRESUL SPARTAC – CSA STEAUA
OTELUL GALATI – CONCORDIA CHIAJNA
VIITORUL PANDURII TG JIU – UNIREA DEJ
Etapa 11

UNIREA DEJ – FC BRAȘOV
CONCORDIA CHIAJNA – VIITORUL PANDURII TG JIU
CSA STEAUA – OȚELUL GALAȚI
GLORIA BUZĂU – PROGRESUL SPARTAC
UNIREA SLOBOZIA – POLITEHNICA TIMIȘOARA
MINAUR BAIA MARE – CSC ȘELIMBĂR
RIPENSIA TIMIȘOARA – UNIREA CONSTANȚA
METALOGLOBUS – DINAMO 1948
CSM SLATINA – POLITEHNICA IAȘI
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CSC DUMBRĂVIȚA
Etapa 12

FC BRAȘOV – CSC DUMBRĂVIȚA
POLITEHNICA IAȘI – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
DINAMO 1948 – CSM SLATINA
UNIREA CONSTANȚA – METALOGLOBUS
CSC ȘELIMBĂR – RIPENSIA TIMIȘOARA
POLITEHNICA TIMIȘOARA – MINAUR BAIA MARE
PROGRESUL SPARTAC – UNIREA SLOBOZIA
OTELUL GALATI – GLORIA BUZĂU
VIITORUL PANDURII TG JIU – CSA STEAUA
UNIREA DEJ – CONCORDIA CHIAJNA
Etapa 13

CONCORDIA CHIAJNA – FC BRAȘOV
CSA STEAUA – UNIREA DEJ
GLORIA BUZĂU – VIITORUL PANDURII TG JIU
UNIREA SLOBOZIA – OȚELUL GALAȚI
MINAUR BAIA MARE – PROGRESUL SPARTAC
RIPENSIA TIMIȘOARA – POLITEHNICA TIMIȘOARA
METALOGLOBUS – CSC ȘELIMBĂR
CSM SLATINA – UNIREA CONSTANȚA
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – DINAMO 1948
CSC DUMBRĂVIȚA – POLITEHNICA IAȘI
Etapa 14

FC BRAȘOV – POLITEHNICA IAȘI
DINAMO 1948 – CSC DUMBRĂVIȚA
UNIREA CONSTANȚA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
CSC ȘELIMBĂR – CSM SLATINA
POLITEHNICA TIMIȘOARA – METALOGLOBUS
PROGRESUL SPARTAC – RIPENSIA TIMIȘOARA
OȚELUL GALAȚI – MINAUR BAIA MARE
VIITORUL PANDURII TG JIU – UNIREA SLOBOZIA
UNIREA DEJ – GLORIA BUZĂU
CONCORDIA CHIAJNA – CSA STEAUA
Etapa 15

CSA STEAUA – FC BRAȘOV
GLORIA BUZĂU – CONCORDIA CHIAJNA
UNIREA SLOBOZIA – UNIREA DEJ
MINAUR BAIA MARE – VIITORUL PANDURII TG JIU
RIPENSIA TIMIȘOARA – OȚELUL GALAȚI
METALOGLOBUS – PROGRESUL SPARTAC
CSM SLATINA – POLITEHNICA TIMIȘOARA
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CSC ȘELIMBĂR
CSC DUMBRĂVIȚA – UNIREA CONSTANȚA
POLITEHNICA IAȘI – DINAMO 1948
Etapa 16

FC BRAȘOV – DINAMO 1948
UNIREA CONSTANȚA – POLITEHNICA IAȘI
CSC ȘELIMBĂR – CSC DUMBRĂVIȚA
POLITEHNICA TIMIȘOARA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
PROGRESUL SPARTAC – CSM SLATINA
OȚELUL GALAȚI – METALOGLOBUS
VIITORUL PANDURII TG JIU – RIPENSIA TIMIȘOARA
UNIREA DEJ – MINAUR BAIA MARE
CONCORDIA CHIAJNA – UNIREA SLOBOZIA
CSA STEAUA – GLORIA BUZĂU
Etapa 17

GLORIA BUZĂU – FC BRAȘOV
UNIREA SLOBOZIA – CSA STEAUA
MINAUR BAIA MARE – CONCORDIA CHIAJNA
RIPENSIA TIMIȘOARA – UNIREA DEJ
METALOGLOBUS – VIITORUL PANDURII TG JIU
CSM SLATINA – OȚELUL GALAȚI
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – PROGRESUL SPARTAC
CSC DUMBRĂVIȚA – POLITEHNICA TIMIȘOARA
POLITEHNICA IAȘI – CSC ȘELIMBĂR
DINAMO 1948 – UNIREA CONSTANȚA
Etapa 18

FC BRAȘOV – UNIREA CONSTANȚA
CSC ȘELIMBĂR – DINAMO 1948
POLITEHNICA TIMIȘOARA – POLITEHNICA IAȘI
PROGRESUL SPARTAC – CSC DUMBRĂVIȚA
OȚELUL GALAȚI – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
VIITORUL PANDURII TG JIU – CSM SLATINA
UNIREA DEJ – METALOGLOBUS
CONCORDIA CHIAJNA – RIPENSIA TIMIȘOARA
CSA STEAUA – MINAUR BAIA MARE
GLORIA BUZĂU – UNIREA SLOBOZIA
Etapa 19

UNIREA SLOBOZIA – FC BRAȘOV
MINAUR BAIA MARE – GLORIA BUZĂU
RIPENSIA TIMIȘOARA – CSA STEAUA
METALOGLOBUS – CONCORDIA CHIAJNA
CSM SLATINA – UNIREA DEJ
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – VIITORUL PANDURII TG JIU
CSC DUMBRĂVIȚA – OȚELUL GALAȚI
POLITEHNICA IAȘI – PROGRESUL SPARTAC
DINAMO 1948 – POLITEHNICA TIMIȘOARA
UNIREA CONSTANȚA – CSC ȘELIMBĂR

- Advertisement -

Articole Similare

- Advertisement -

Radu Voina: “Să dea Dumnezeu ca CSM București să fie mai...

Radu Voina, a intervenit telefonic la radio Sport Total FM, în cadrul emisiunii „Execuții Matinale” din 5 decembrie, pentru a discuta cu realizatorii Gabriel...
- Advertisement -