Victorie istorică pentru CSO Filiași. Echipa din Liga 3 a eliminat Hermannstadt din Cupa României și merge în sferturile de finală

CSO Filiași continuă seria de vis din Cupa României și se califică în sferturile de finală ale competiției, după ce a eliminat Hermannstadt, la loviturile de departajare.

Scorul la finalul la finalul celor 90 de minute a fost 1-1, iar după prelungiri a fost 2-2 pe tabelă. Sibienii au deschis scorul rapid, în minutul 3, prin golul lui Sîntean, dar gazdele au egalat înainte de pauză, prin Rogoveanu.

În minutul 107, Hermmanstadt a trecut din nou în avantaj. Călin Popescu a reușit golul care părea că va rezolva partida, dar Filiași a mai reușit să revină încă o dată, prin Crețu, iar partida a mers în prelungiri.

La loviturile de departajare, Hermannstadt a ratat de 3 ori, iar Filiași reușeste surpriza în Cupa României.