Perechea Tecău/Krawietz s-a calificat cu emoții în sferturile de finală la Toronto

Perechea formată din Horia Tecău și germanul Kevin Krawietz au trecut de Oliver Marach/Philipp Oswald, scor 6-2, 1-6, 12-10, într-un meci ce a durat o oră și 23 de minute. Astfel, dublul româno-german s-a calificat în sferturile de finală la turneul Masters de la Toronto.

După un prim set adjudecat fără probleme, Tecău şi Krawietz, favoriţi numărul 4 ai turneului de dublu, au avut o cădere, nereuşind în setul secund decât un singur game.

În supertiebreak-ul, Tecău și Krawietz s-au desprins în două rânduri, cu 4-0 și 6-2, dar adversarii au reușit să revină. În cele din urmă, perechea româno-germană a valorificat a 6-a minge de meci.

Tecău şi Krawietz vor întâlni în sferturile de finală câștigătorii meciului Karatsev/Lajovic şi Kubot/Melo.

[td_block_15 limit="9" custom_title="Articole Similare" f_header_font_size="15" f_header_font_weight="400" f_header_font_transform="uppercase"]