FCSB pierde cu Saburtalo Tbilisi, scor 1-0, în preliminariile Conference League. Gazdele au dominat vicecampioana României

FCSB a pierdut prima manșă din turul al doilea al preliminarilor Conference League contar celor de la Saburtalo Tbilisi, scor 1-0.

Gruzinii au dominat partida în multe momente, iar intervențiile decisive ale lui Târnovanu au făcut ca scorul să nu ia proporții. Singurul gol al partidei a fost înscris în minutul 41, de Nonikashvili, cu un șut cu latul de la marginea careului.

Echipa lui Toni Petrea a avut câteva ocazii în repriza a doua, iar Florinel Coman a fost cel mai aproape de gol, acesta nimerind bara în minutul 56.

Returul se joacă peste o săptămână, pe 28 iulie, de la ora 20:30, pe Arena Națională.

[td_block_15 limit="9" custom_title="Articole Similare" f_header_font_size="15" f_header_font_weight="400" f_header_font_transform="uppercase"]