ZI DE PARIURI: O nouă SuperSeară europeană pentru biletele tale

Liga Campionilor s-a încheiat în această săptămână, dar meciurile tari continuă în competițiile europene.

⚽ WEST HAM – OLYMPIACOS

În cazul lui Olympiacos avem parte de spectacol: opt din ultimele nouă dispute oficiale ale ”alb-roșiilor” au avut ”Over 2,5 goluri”. Nu mai puțin de 18 goluri s-au înregistrat în ultimele cinci dueluri competitive ale lui Olympiacos. Este interesant că Olympiacos oferă dueluri strânse în meciurile europene. Nu mai puțin de șapte din ultimele nouă deplasări continentale ale ”alb-roșiilor” au avut ”X” la final.

⚽ TOULOUSE – LIVERPOOL

Liverpool este într-o situație relaxată în grupă, avansul de 5 puncte oferindu-i posibilitatea să experimenteze și la acest joc, dar mai ales să ofere din nou șansa unor tineri fotbaliști să evoluează într-un meci de cupă europeană. Primele trei jocuri le-a câștigat la o diferență de cel puțin două goluri. Doar Leverkusen are la această dată un bilanț mai bun decât formația lui Jurgen Klopp (11-2 vs 10-2).

⚽ SLAVIA PRAGA – ROMA

Roma este într-un moment pozitiv. În weekend, a învins-o dramatic pe Lecce, scor 2-1, cu două goluri marcate în prelungiri, și a obținut a șasea victorie în ultimele 7 meciuri disputate în toate competițiile. De altfel, băieții lui Mourinho sunt specialiștii finalurilor de meci în Serie A: 9 goluri înscrise după minutul 75. În schimb, în Europa League, toate cele 8 goluri ale giallorossilor au venit înainte de minutul 70.

⚽ PAOK – ABERDEEN

Singurul punct din această grupă a fost obținut de Aberdeen pe teren propriu, după un 1-1 cu HJK Helsinki. Team-ul lui Barry Robson a prins însă încredere, după două victorii la rând în competițiile interne. A învins la Motherwell în campionat cu 4-2, fiind acum pe 7, cu 12 puncte și două meciuri mai puțin disputate. În weekend, s-a calificat în finala Cupei Ligii, după un 1-0 cu Hibernian.

⚽ RANGERS – SPARTA PRAGA

Preluați la începutul lunii octombrie de belgianul Philippe Clement, cei de la Rangers nu au pierdut cu acesta la cârmă, consemnând patru victorii și un ”draw”. Ultimul eșec al gazdelor de joi este cel din runda a 2-a acestei grupe, 1-2 la Aris Salonic. Actualmente, Rangers are trei victorii la rând, în weekend câștigând cu 3-1 la Hearts, în semifinalele Cupei Ligii. În campionat însă, ”Gers” sunt abia pe locul 2, cu 24 de puncte și un meci restant, la opt puncte în spatele rivalei Celtic.

[td_block_15 limit="9" custom_title="Articole Similare" f_header_font_size="15" f_header_font_weight="400" f_header_font_transform="uppercase"]