VIDEO Golul decisiv marcat de Olimpiu Moruțan pentru Galatasaray în minutul 90+11

Galatasaray a câștigat meciul de campionat cu Rizespor, scor 3-2, golul decisiv fiind marcat de Olimpiu Moruțan, în minutul 90+11.

Jucătorul român a intrat în prelungirile partidei pe teren și a reușit să aducă victoria echipei sale după doar 9 minute petrecute pe teren. Galatasaray a scăpat pe contraatac la ultima fază a meciului, iar Diagne i-a pasat lui Moruțan, care a încris simplu, din 6 metri.

Este al doilea gol marcat de Olimpiu Moruțan la Galatasaray, de la venirea sa în această vară. Pe lângă cele 2 goluri, românul a mai oferit și o pasă decisivă în cele 6 meciuri jucate pentru echipa antrenată de Fatih Terim.