Gol uluitor în Liga 3! Spectatorii s-au ridicat în picioare să aplaude, iar Costin Lazăr a intrat pe teren să-și îmbrățișeze jucătorul: “Un eurogol excepțional”

Cetatea Turnu Măgurele, promovată în Liga 3 la finalul stagiunii trecute de Liga 4, componentă a Seriei 6, a învins în weekendul trecut, în runda a 3-a a sezonului, Flacăra Horezu, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, conform liga2.prosport.ro.

Formația din Turnu Măgurele, pregătită de Costin Lazăr, fostul fotbalist al Rapidului, a atras atenția prin modul în care s-a impus, dar în special cu golul al doilea, marcat de Andrei Damian, în minutele de prelungire ale confruntării, în minutul 90+2 mai exact.