AUDIO | Eugen Neagoe este frustrat când vede meciurile de la Mondial: ”Dezamăgirea este și mai mare”

Eugen Neagoe a recunoscut, la Execuții Matinale, cu Daniel Nazare și Gabriel Maricescu, că este dezamăgit atunci când se uită la meciurile de la Campionatul Mondial. Motivul îl reprezintă absența echipei naționale de la turneul final.

„E complicat cu programul ăsta, este foarte obositor acest Campionat Mondial. Și dezamăgirea este și mai mare că nu suntem și noi la acest Mondial. Eu cred că ne prezentam mai bine decât unele echipe de acolo. Este o dezamăgire în continuare.

Brazilia este o echipă pe care eu am simpatizat-o întotdeauna, dar la acest turneu Franța este cea mai puternică. Am spus-o înainte să înceapă Mondialul și rămân de aceeași părere. Argentina este foarte bună, dar nu cred că va mai reuși performanța din Qatar. Chiar dacă beneficiază de geniul lui Messi, un jucător fantastic.

Franța dă jucători în toate campionatele importante, toate echipele de top au jucători din Franța în lot”.