Lituania – România 1-2. Tricolorii lui Mircea Lucescu, 4 din 4 în Liga Națiunilor!

Echipa națională a României are victorii pe linie în grupa din Liga Națiunilor! Tricolorii au învins Lituania în deplasare, scor 2-1, și au bifat al 4-lea succes din grupă.

Lituania a lovit prima în partida de la Kaunas, după numai 7 minute, prin Armandas Kucys, din penalty. România a restabilit egalitatea repede, 11 minute mai târziu, tot din lovitură de la 11 metri. Răzvan Marin, expertul României de la punctul cu var, a transformat cu un șut puternc, iar la pauză tabela indica scorul de 1-1.

Naționala noastră a marcat golul decisiv în minutul 65, când Denis Drăguș a fost lansat în careu de Dennis Man și a reluat în plasă cu un șut pe lângă portar.

România are 12 puncte din tot atâtea posibile în Liga Națiunilor. Tricolorii vor disputa ultimele două meciuri din grupă în luna noiembrie, pe teren propriu, împotriva lui Kosovo și Ciprului.