FC Voluntari – UTA Arad 2-1. Ilfovenii ajung la 7 meciuri consecutive fără eșec

FC Voluntari a învins-o pe UTA Arad cu scorul de 2-1 (1-1), vineri seara, pe teren propriu, în primul meci din etapa a 21-aa Ligii I de fotbal.

UTA Arad a început în ofensivă jocul de la Voluntari și a amenințat prima dată poarta apărată de Mihai Popa în minutul 14, când Desley Ubbink a șutat pe lângă poartă, de la marginea careului. La doar două minute de la ratarea olandezului, UTA a reușit să dea lovitura, prin David Miculescu, cel care a reluat în poartă, după ce a fost lansat de brazilianul Roger.
Slovacul Adam Nemec în min. 45, a restabilit egalitatea chiar înainte de pauză, iar Marius Briceag a marcat golul victoriei în min. 76, cu un şut din voleu.

FC Voluntari e neînvinsă de șapte etape, în care are trei victorii și patru egaluri.