Dinamo – CSA Steaua, scor 3-0. “Câinii” își umilesc rivala și păstrează șanse la promovarea directă în Superligă

Dinamo a câștigat derby-ul cu CSA Steaua, scor 3-0, și s-a apropiat la 3 puncte de locul 2 care duce direct în Superligă.

În fața a 15.000 de spectatori, Dinamo a fost mai incisivă pe tot parcursul meciului, dar a marcat abia în minutul 77, prin Giafer. În minutele de prelungire, 10 la număr, dictate din cauza torțelor aruncate pe teren de fanii steliști, Ghezali a marcat o dublă și a stabilit scorul final.

“Câinii” speră la o promovare directă în Superligă, fiind acum la egalitate cu Oțelul Galați, cu 46 de puncte, gălățenii având însă un meci mai puțin disputat.

În ultima etapă, Dinamo merge în deplasare la Poli Iași, în timp ce Oțelul Galați mai are de jucat cu Gloria Buzău și Unirea Dej.