Young Boys – CFR Cluj 3-1 | Ardelenii merg în play-off-ul Europa League

Clujenii au fost învinși fără drept de apel, în fața celor de la Young Boys.

Meciul a început cu o speranță pentru clujeni, campioana României deschide scorul la prima fază periculoasă pe care o are. Omrani trage pe jos de la aproximativ 12 metri și înscrie (Min.14).

În Min.23, a venit și golul egalizator al gazdelor, atunci când Siebatcheu marchează cu o lovitură de cap din 6 metri.

La doar două minute distanță(Min.25), clujenii primesc și al doilea gol. Ngamaleu trage superb de la 18 metri, fără șanse pentru Arlauskis.

Înaintea pauzei, în Min.43, Siebatcheu înscrie din 4 metri, după o centrare din partea dreapta, iar scorul devine 3-1.

În Min. 63, Păun lovește mingea de pe fluierul arbitrului, și vede la doilea cartonaș galben, fiind eliminat.

Astfel, visul din Champions League s-a sfârșit pentru echipa condusă de Marius Șumudică, dar va evolua în play-off-ul Europa League unde va întâlni Steaua Roșie Belgrad.