Arhiva SPTFM.ro

Veni, vidi, vici! James Rodriguez a castigat primul trofeu cu Bayern Munchen la meciul de debut (VIDEO)

James Rodriguez a debutat cu dreptul la noua sa echipa, Bayern Munchen, care a disputat finala Telekom Cup, contra echipei Werder Bremen. Bayern a invins cu scorul de 2-0, prin reusita lui Muller din minutul 13 si cea a lui Bernat din minutul 34. Imprumutat de la Real, Rodriquez si-a adus si el aportul la cele doua goluri si...

Cupa Telekom / Mönchengladbach si Bayern sustin duminica finala competitiei!

Borussia Mönchengladbach a profitat de avantajul terenului din Borussia-Park castigand prima partida a turneului in fata lui Borussia Dortmund cu 1-0 (0-0). A fost un succes in extremis obtinut printr-un penalti transformat in ultimul minut de capitanul echipei Daems. Portarul Weidenfeller l-a faultat clar pe Raffael...