Oltenii au egalat dupa ce au fost condusi cu 2-0. CFR Cluj – FC U Craiova 3-2

CFR Cluj a învins-o pe FC U Craiova, 3-2, în prima etapă a Ligii 1.

CFR Cluj a avut parte de un meci dificil cu nou-promovat U Craiova 1948, în prima etapă din noul sezon de Liga 1. Campioana României sa impus cu 3-2 în fața echipei pregătite de Adrian Mutu, golul victoriei fiind înscris în minutul 75 .

Spectacol la Cluj, trupa lui Marius Șumudică a condus cu 2-0 după golurile înscrise de Deac (min.10) și Tahiri (min.12), însă oltenii ua egalati prin Bauza (min.22) și Baeten (min.33) . Ardelenii au dominat repriza secundă, iar golul decisiv a fost marcat de Petrila (min.75).

Trupa lui Marius Șumudică a condus cu 2-0 după golurile înscrise de  Deac  (’10) și  Tahiri  (’12), însă oltenii au egalat prin  Bauza  (’22) și  Baeten  (’33). Ardelenii au dominat în repriza secundară, iar reușita lui  Petrila  (’75) a fost decisivă.