Arhiva SPTFM.ro

Poli Timişoara, câștigătoarea surprinzătoare a Cupei României la handbal masculin!

Poli Timişoara a câştigat, duminică, Cupa României, la Turneul Final Four de la Focşani. Bănățenii s-au impus în finala competiţiei în faţa formaţiei Steaua Bucureşti, cu scorul de 31-27 (15-14), trecându-și în palmares al doilea trofeu din istorie, după cel din 1986. Medalia de bronz a Cupei României a...

UPDATE / Portarul echipei CSU Targoviste a prevazut tragedia sub forma de gluma: „Ne-am dat dracu ! O sa murim, imi e mila de noi!” Sportivul a fost internat in stare grava

UPDATE / Aurel Iancu, presedintele si antrenorul echipei, se afla si el in micobuz, iar acum este internat in stare grava, fiind diagnosticat de medici cu fisura craniana si hemoragie craniana. Un alt jucator, Florin Chiperi, portarul echipei, a fost, de asemenea, internat avand mai multe coaste rupte si probleme la bratul...