Dinu Todoran a recunoscut că Becali face schimbările la FCSB

Duelul dintre FC Botoșani și FCSB s-a terminat la egalitate, cu scorul de 0-0. ÎN min. 59, Florin Tănase a ratat o lovitură de la unsprezece metri.

La pauză, FCSB a făcut nu mai puțin de trei schimbări. Dinu Todoran i-a înlocuit pe Stipe Vucur, Denis Haruț și Răzvan Oaidă cu Iulian Cristea, Ovidiu Popescu, respectiv Zdenek Ondrasek.

După meci, Todoran a lăsat de înțeles că schimbările au fost dictate de Gigi Becali, patronul echipei, care nu s-a ferit, mai ales în ultima vreme, să spună că el este cel care decide aceste lucruri.

După ce a fost întrebat de schimbările făcute la pauză, Todoran a răspuns: Știți foarte bine cum se procedează la noi, n-are rost să ne mai întrebați de fiecare dată această întrebare.”

Și cum fotbalul nu este deloc asemănător cu afacerile, FCSB nu a reușit să înscrie nici măcar un gol în poarta botoșănenilor.