Arhiva SPTFM.ro

Chicago Blackhawks, cea mai buna echipa a deceniului, dupa ce a castigat a a treia Cupa Stanley din 2010 incoace!

Chicago Blackhawks a intrat in posesia Cupei Stanley, luni, dupa ce s-a impus cu scorul de 2-0 in fata formatiei Tampa Bay Lightning in meciul al saselea, diputat pe arena United Center, si a castigat cu 4-2 la general finala ligii profesioniste nord-americane de hochei pe gheata (NHL). (mai...

Hochei NHL / Bruins restabileste egalitatea in finala cu Blackhawcks

Dupa infrangerea cu 3-4 (1-0, 1-1, 1-2, 0-1) de pe terenul echipei Chicago Blackhawcks, Boston Bruins s-a revansat aseara, reusind sa se impuna tot dupa prelungiri, cu 2-1. Sharp a deschis tabela pentru gazde in minutul 11,22, fructificand pasa primita de la Kane, Kelly a egalat in minutul 14,58, in urma asistului lui Paille....