Arhiva SPTFM.ro

Reacția Simonei Halep, după eliminarea de la Sydney: „Barty a meritat să câştige acest meci”

Simona Halep a pierdut primul meci din 2019 în fața australiencei Ashleigh Barty, cu scorul de 6-4, 6-4, în cadrul optimilor de finală ale turneului de la Sydney (DETALII AICI). La finalul partidei, liderul mondial a recunoscut că adversara sa a meritat victoria și a oferit vestea bună conform căreia românca nu...

Simona Halep și-a învins adversara din optimi! Cine o așteaptă în sferturi la Cincinnati

UPDATE / Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Cincinnati, după ce a învins-o pe Barty în două seturi, scor 7-5, 6-4, într-o oră și jumătate de joc. În runda următoare se va duela cu ucraineanca Lesia Tsurenko, locul 44 WTA. Știrea inițială Meciul Simonei Halep din...