FCSB spulberă CS Universitatea Craiova, urcând pe locul secund al play-off-ului Ligii 1

FCSB a învins-o fără drept de apel pe CS Universitatea Craiova cu scorul de 4-1 (1-1), ieri seara, pe Arena Națională din București, într-o partidă contând pentru etapa a doua a play-off-ului Ligii 1.

Vicecampionii au deschis scorul în min. 23, prin Răzvan Oaidă, după o fază pornită de la degajarea greșită a portarului Pigliacelli. CSU Craiova a restabilit egalitatea înainte de finalul primei reprize, prin Cristian Bărbuț (min. 45).

Răzvan Oaidă a adus din nou gazdele în avantaj (min. 57), după o pasă a lui Florinel Coman, iar Florin Tănase și Dennis Man, în minutele 79 și 84, au profitat de erorile din defensiva oltenilor, majorând proporțiile scorului.

FCSB a mai ratat ocazii mari de gol prin Florinel Coman (min. 26 și min. 53), Dennis Man (min. 36 – bară direct din corner, min 62).

CSU Craiova a avut ocazia de a egala scorul la 2, însă șutul lui Ştefan Baiaram (min. 58), a lovit ambele bare, fără a intra însă în poarta apărată de Andrei Vlad.

Meciul de pe Arena Națională s-a desfășurat fără spectatori, conform deciziei LPF, după ce autoritățile au interzis activitățile publice la care participă mai mult de 1000 de persoane, în încercarea de a preveni răspândirea coronavirusului în România.

Sursa foto: Facebook FCSB

Etichetat cu: , , , , , , , ,