Dinamo face spectacol în cantonament la Marbella! A învins la scor de neprezentare în ultimul amical

Dinamo și-a încheiat primul stagiu de pregătire din Spania, Marbella, cu o victorie în amicalul cu Kilmarnock, ocupanta locului 3 din campionatul Scoției. „Câinii” i-au învins pe scoțieni, la scor de neprezentare, 3-0 și pot declara stagiunea încheiata ca fiind un adevărat succes.

Spania este țara în care dinamoviștii se simt cel mai bine, ținând cont de rezultatele obținute. La 5 ani după câștigarea Cupei Marbella, „câinii” s-au întors pentru cantonamentul de vară. Antrenorul Eugen Neagoe a avut ocazia să își pregătească echipa pentru sezonul ce va începe curând, punând în teren toate transferurile noi, pentru a le da șansa să se acomodeze.

Florin Bejan a deschis scorul în minutul 11 al partidei, ca mai apoi Nistor să își treacă numele în rândul marcatorilor cu un gol spectaculos, în minutul 67. Tabela a fost închisă de o altă execuție demnă de aplauze, a lui Andreas Mihaiu, în minutul 88.