REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 29-a. Gloria Buzău, Rapid, Turris, Reșița și Csikszereda se pregătesc deja pentru Liga a II-a!

Liga a III-a își dispută, în acest sfârșit de săptămână, penultima etapă din acest sezon, cea cu numărul 29. Meciurile se vor disputa sâmbătă și duminică, majoritatea de la ora 18:00.

Excepție fac meciurile Înainte Modelu – Rapid București, respectiv Progresul Spartac – CS Afumați.

Echipele care se pregătesc deja pentru Liga a II-a sunt Gloria Buzău, Rapid București, Turris Turnu Măgurele, Școlar Reșița și Csikszereda Miercurea Ciuc.

Programul complet:

SERIA I

Vineri, 17 mai, ora 18:00
AFC Metalul Buzău – CSM Paşcani 7-2
ACS Şomuz Fălticeni – AFC Botoşani 2 1-1

Sâmbătă, 18 mai, ora 18:00
ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – CSM Râmnicu Sărat 2-1
CS Sporting Lieşti – CS Ştiinţa Miroslava 2-0
ACS KSE Târgu Secuiesc – ASMS ACS Sănătatea Darabani 3-2
ACS Foresta Suceava – SCM Gloria Buzău 2-0
CSM Focşani 2007 – CSM Bucovina Rădăuţi 1-0

ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ stă.

CLASAMENT


SERIA A II-A

Vineri, 17 mai, ora 14:00
ACS Înainte Modelu – Fotbal Club Rapid 2-3

Vineri, 17 mai, ora 18:00
SC Fotbal Club FCSB SA 2 – CS Făurei 5-2

Sâmbătă, 18 mai, ora 17:00
AFC Progresul 1944 Spartac – CS Afumaţi 2-0

Sâmbătă, 18 mai, ora 18:00
ACS Sportul Chiscani – ACSM Olteniţa 3-5
CSA Axiopolis Sport Cernavodă – AS FC Agricola Borcea 6-2
AFC Unirea 04 Slobozia – CS Tunari 2-2

ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – CS Medgidia 0-3 la masa verde (Delta a fost exclusă din campionat)

SC Popeşti-Leordeni stă.

CLASAMENT


SERIA A III-A

Vineri, 17 mai, ora 18:00
CS Atletic Bradu – AS FC Pucioasa 5-1
CSM Flacăra Moreni – ACS SR Municipal Braşov 2-1
ACS Viitorul Domneşti – U Craiova 1948 SA 1-3
AFC Hermannstadt 2 – SC FC Voluntari SA 2 1-2
U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2 – CSM Alexandria 3-0
ACSO Filiaşi – ACS Flacăra Horezu 3-2
ACS Unirea Bascov – AFC Astra 2 5-1

Sâmbătă, 18 mai, ora 18:00
CS Sporting Roşiori 2008 – AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele 0-3

CLASAMENT


SERIA A IV-A

Vineri, 17 mai, ora 18:00
CS Naţional Sebiş – LPS Cetate Deva 5-2
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CS Ocna Mureş 2-2
AFC Unirea 1924 – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei 2-1
CS Millenium Giarmata – CS Crişul Chişineu Criş 1-5

Sâmbătă, 18 mai, ora 18:00
ACS FC Avrig – CS Şoimii Lipova 1-3
CSM Şcolar Reşiţa – ACS Dumbrăviţa 2-0
AFC Metalurgistul Cugir 1939 – ACS Industria Galda 2-1
CS Hunedoara – CSM Lugoj 5-1

CLASAMENT


SERIA A V-A

Vineri, 17 mai, ora 18:00
CS Gaz Metan Mediaş 2 – CSM Avântul Reghin 1-3
FC CFR 1907 Cluj SA 2 – ACS Sticla Arieşul Turda 0-3 la masa verde
AFC Odorheiu Secuiesc – ACS Unu Fotbal Club Gloria 4-0
FC Unirea Dej – CS Minaur Baia Mare 1-0

Sâmbătă, 18 mai, ora 18:00
AFC Unirea Tăşnad – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-2
AFC Hărman – ACS Olimpic Cetate Râşnov 2-0
ACS Fotbal Comuna Recea – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca 1-3
CS Iernut – ACS MSE Târgu Mureş 2-4

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26