REZULTATE / Liga I, etapa a 9-a din play-off și play-out. FCSB reușește „manita” la Sfântu Gheorghe, dar CFR Cluj câștigă titlul pentru al doilea an consecutiv!

Etapa a noua din play-off-ul și play-out-ul Ligii I se dispută în acest final de săptămână, începând cu duelul dintre Botoșani și Voluntari.

CFR Cluj joacă pe teren propriu împotriva oltenilor, în timp ce FCSB merge la Sfântu Gheorghe, pentru duelul cu Sepsi.

În play-out, Dinamo primește vizita echipei lui Edi Iordănescu, Gaz Metan Mediaș.

Programul complet:

PLAY-OFF

Sâmbătă, 11 mai

FINAL / ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – SC Fotbal Club FCSB SA 1-5 (Mensah ’74 / Hora ‘6, Roman ’10, Coman ’46, ’51, Rusescu ’80)

Echipele de start:

Sepsi: Fejer – De Moura, Viera, Jovanovic, Sato – Velev, Karnitski – Nouvier, Tandia, Fl. Ștefan – Hamed
Rezerve: Niczuly – Hadnagy, Mensah, Abud Omar, Rudol, C. Popescu, Sîntean
Antrenor: Marin Barbu

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, I. Cristea, Bălașa, J. Morais – Fl. Tănase, L. Filip – M. Roman, D. Man, Fl. Coman – I. Hora
Rezerve: A. Vlad – Moruțan, Rusescu, Ad. Stoian, Fl. Matei, Teixeira
Antrenor: Mihai Teja


Duminică, 12 mai

FINAL / FC CFR 1907 Cluj SA – U Craiova 1948 Club Sportiv SA 1-0 (Culio ’12)

Echipele de start:

CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Vinicius, Boli, Camora – Djokovic, Bordeianu, Culio – C. Deac, Omrani, Păun
Rezerve: Fernandez, Costache, Țucudean, Hoban, A. Mureșan, Peteleu, Moutinho
Antrenor: Dan Petrescu

CSU Craiova: Pigliacelli – Dimitrov, Donkor, Kelic, Briceag – Mateiu, Cicâldău – Bărbuț, Fedele, Baicu – A. Cristea
Rezerve: L. Popescu, Tiago, Acka, Martic, Trașcă, Drăghici, Fortes
Antrenor: Corneliu Papură


Luni, 13 mai

FINAL / SC FC Viitorul SA – AFC Astra 3-0 (Eric ’44, Calcan ’66, Drăguș ’73)

Echipele de start:

Viitorul: Tordai – Mladen, Artean, P. Iacob, Kuipers – A. Ciobanu, V. Achim, Vînă – Eric de Oliveira – A. Calcan, G. Ganea
Rezerve: Cojocaru – Boboc, De Nooijer, T. Băluță, Tîrcoveanu, I. Hagi, Drăguș
Antrenor: Gică Hagi

Astra: D. Lazar – Butean, Cestor, Bejan, Radunovic – Begue, Mrzljak, Romario – D. Alibec, Zoua, Llullaku
Rezerve: Miguel Santos – C. Dima, N. Roșu, V. Gheorghe, Balaure, Hambo, Biceanu
Antrenor: Costel Enache


PLAY-OUT

Vineri, 10 mai

FINAL / AFC Botoşani – SC FC Voluntari SA 2-0 (Roman ‘9, Golofca ’45+1)

FC Botoșani: Fraisl – Miron, Piţian, Burcă – Patache, J. Rodriguez,  E. Papa, L. Fulop – Golofca, M. Roman, Fabbrini
Rezerve: Pap, Chindriş, Târşă, Buş, Ongenda, Karaboue, Oaidă
Antrenor: Liviu Ciobotariu

FC Voluntari: Mitrev – Russo, Balaur, Armaş, Al. Vlad – I. Gheorghe, Signorelli, Căpăţînă – Popadiuc, Tudorie, Gadze
Rezerve: Vâtcă, Hodorogea, Pîrcălabu, Lazăr, G. Deac, Belahmeur, Ad. Bălan
Antrenor: Cristiano Bergodi


FINAL / SC Dinamo 1948 SA – CS Gaz Metan Mediaş 2-0 (Montini ’56, ’80)

Echipele de start:

Dinamo: Mandanda – Dussaut, D. Ciobotariu, Klimavicius, N. Aliji – I. Filip, N’Diaye – Montini, R. Jaadi, D. Sorescu – Christovao
Rezerve: I. Muțiu – Kabashi, I. Șerban, D. Popa, Măgureanu, F. Mallo, N. Jaadi
Antrenor: Mircea Rednic

Gaz Metan: Pleșca – V. Crețu, I. Larie, M. Constantin , M. Busu – Fofana, Luis Coimbra – D. Olaru, Caiado, Ivanov – Rondon
Rezerve: Batista – Pleașcă, Cikarski, A. Pereira, Ely Lopes, Mailat, Yazalde
Antrenor: Edi Iordănescu


Sâmbătă, 11 mai

FINAL / AFC Hermannstadt – CS Concordia Chiajna 1-0 (Blănaru ’33)

Echipele de start:

Hermannstadt: Căbuz – Mățel, Dandea, I. Stoica, Dâlbea, Tătar – Offenbacher, L. Dumitru, Jazvic – Serediuc, Blănaru
Rezerve: Niga, Mijuskovic, Ascinte, Abdurahimi, Popovici, Tsoumou, Lendric
Antrenor: Vasile Miriuță
Absenți: Biel Company, Pârvulescu, Pedro Moreira (accidentați)

Chiajna: Râmniceanu – Bărboianu, A.Marc, Cadamuro, A. Radu – Grădinaru, Ropotan, Koutroumpis, P. Ivanovici – Bawab, Moussa
Rezerve:
 Greab, Meira, M. Cristescu, Nivaldo, Stănică, Gorobsov, Paliu
Antrenor: Adrian Falub


FINAL / ACSM Politehnica Iaşi – AFC Dunărea 2005 Călăraşi 4-0 (Platini ’39, Teixeira ’70, Cioinac ’74, Petre ’90+3)

Echipele de start:

Iași: D. Rusu – Gallego, Frăsinescu, O. Mihalache, Sin – Qaka, Cioinac, Nascimento – Platini, A. Burlacu, Willy Semedo
Rezerve: Peralta – L. Rus, F. Zaharia, M. Mihăescu, P. Petre, Enoh, J. Teixeira
Antrenor: Flavius Stoican

Călărași: Straton – Gligorov, Dobrosavlevici, Luchin, Mendy – Ammari, Henderson, D. Simion, D. Benzar – G. Iancu, Souda
Rezerve: Calancea – Sîrghi, Keyta, Honciu, S. Filip, I. Stoica, V. Munteanu
Antrenor: Dan Alexa

CLASAMENTE

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26