REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 28-a. Victorii pentru Gloria Buzău, Turris Măgurele și Rapid! Matematic, au promovat!

Liga a III-a revine rapid după etapa intermediară disputată la mijlocul acestei săptămâni. Meciurile din runda cu numărul 28 se vor juca vineri și sâmbătă, cu excepția partidei dintre Rapid și Unirea Slobozia.

Gloria Buzău, Rapid București și Turris Turnu Măgurele sunt cu un picior în Liga a II-a. Bătălia pentru promovare se dă în continuare în Seriila a IV-a și a V-a.

Programul complet:

SERIA I

Vineri, 10 mai, ora 18:00
CSM Paşcani – ACS KSE Târgu Secuiesc 2-3

Sâmbătă, 11 mai, ora 18:00
CSM Râmnicu Sărat – AFC Botoşani 2 1-0
CSM Bucovina Rădăuţi – ACS Şomuz Fălticeni 1-0
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – ACS Foresta Suceava 1-2
CS Ştiinţa Miroslava – AFC Metalul Buzău 0-0
ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – CS Sporting Lieşti 1-1

Sâmbătă, 11 mai, ora 19:00
SCM Gloria Buzău – CSM Focşani 2007 2-1

ASMS ACS Sănătatea Darabani stă.

CLASAMENT


SERIA A II-A

Sâmbătă, 11 mai, ora 14:00
CS Afumaţi – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 2-1

Sâmbătă, 11 mai, ora 18:00
ACSM Olteniţa – CS Tunari 1-2
AS FC Agricola Borcea – ACS Înainte Modelu 6-4
CS Medgidia – SC Popeşti-Leordeni 1-0
ACS Sportul Chiscani – SC Fotbal Club FCSB SA 2 1-0

Duminică, 12 mai, ora 16:30
Fotbal Club Rapid – AFC Unirea 04 Slobozia 3-0

CS Făurei – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 3-0 la masa verde (Delta a fost exclusă din campionat)

AFC Progresul 1944 Spartac stă.

CLASAMENT


SERIA A III-A

Vineri, 10 mai, ora 18:00
CSM Alexandria – ACSO Filiaşi 0-2
SC FC Voluntari SA 2 – CS Sporting Roşiori 2008 0-1
CS Atletic Bradu – CSM Flacăra Moreni 7-2

Sâmbătă, 11 mai, ora 18:00
AS FC Pucioasa – AFC Astra 2 2-0
ACS Flacăra Horezu – ACS Unirea Bascov 2-1
U Craiova 1948 SA – AFC Hermannstadt 2 4-0
ACS SR Municipal Braşov – ACS Viitorul Domneşti 7-0

Sâmbătă, 11 mai, ora 20:00
AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele – U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2 6-0

CLASAMENT


SERIA A IV-A

Vineri, 10 mai, ora 18:00
LPS Cetate Deva – CSM Lugoj 3-1
ACS Dumbrăviţa – AFC Metalurgistul Cugir 1939 2-0
CS Şoimii Lipova – CSM Şcolar Reşiţa 0-2
CS Naţional Sebiş – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 3-1

Sâmbătă, 11 mai, ora 18:00
CS Crişul Chişineu Criş – CS Hunedoara 1-2
CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Millenium Giarmata 5-2
ACS Industria Galda – AFC Unirea 1924 2-1
CS Ocna Mureş – ACS FC Avrig 1-3

CLASAMENT


SERIA A V-A

Vineri, 10 mai, ora 18:00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CS Minaur Baia Mare 0-1
ACS Unu Fotbal Club Gloria – FC Unirea Dej 3-1
ACS MSE Târgu Mureş – AFC Odorheiu Secuiesc 0-2
ACS Sticla Arieşul Turda – CS Iernut 4-4
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – FC CFR 1907 Cluj SA 2 3-2
CSM Avântul Reghin – ACS Fotbal Comuna Recea 1-0

Sâmbătă, 11 mai, ora 18:00
ACS Olimpic Cetate Râşnov – CS Gaz Metan Mediaş 2 3-0
AFC Unirea Tăşnad – AFC Hărman 1-2

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26