REZULTATE / Liga I, etapa a 8-a din play-off și play-out. FCSB câștigă din nou în Bănie, iar CFR o umilește pe Astra! Dinamo pierde la Călărași!

Liga I a ajuns la etapa a opta din play-off și play-out. Meciurile se vor juca în decursul a patru zile, de vineri până luni.

FCSB merge la Craiova pentru a se apropia de liderul CFR Cluj, în timp ce clujenii o întâlnesc pe Astra Giurgiu, echipă cu probleme financiare și jucători neplătiți de aproximativ trei luni.

În play-out, Dinamo merge la Călărași, iar medieșenii, și ei neplătiți, primesc vizita celor de la Hermannstadt.

Programul complet:

PLAY-OFF

Sâmbătă, 4 mai, ora 21:00

FINAL / SC FC Viitorul SA – ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 3-1 (Calcan ’51, ’68, Eric ’74 / Hamed ’49)

Echipele de start:

Viitorul: Tordai – Boboc, Artean, P. Iacob, Kuipers – Achim, Ciobanu, Casap – Eric, G. Ganea, Calcan
Rezerve: Buzbuchi – Mladen, Grosu, Leca, Tîrcoveanu, Pitu, Rivaldinho
Antrenor: Gică Hagi

Sepsi: Fejer – De Moura, Viera, Rudol, Abud Omar – Dylan Flores, Velev, Karnitski, Vașvari – Hamed, Tandia
Rezerve: R. Stoican – Nouvier, Sato, Mensah, Carnat, Fl. Ștefan, Sintean
Antrenor: Marin Barbu


Duminică, 5 mai, ora 21:00

FINAL / U Craiova 1948 Club Sportiv SA – SC Fotbal Club FCSB SA 0-2 (Tănase ’35, Man ’90+5)

Echipele de start:

CSU Craiova: Pigliacelli – Dimitrov, Donkor, Kelic, Bancu – Mateiu, Cicâldău – Bărbuț, Fedele, Mihăilă – Cristea
Rezerve: L. Popescu, R. Popa, Briceag, Trașcă, Colli, Fortes, Petre
Antrenor: Corneliu Papură

FCSB: Bălgrădean – R.Benzar, M. Bălașa, Planic, Jr. Morais – I. Cristea, L. Filip – D.Man, Fl. Tănase, Fl. Coman – Gnohere
Rezerve: A.Vlad, Moruțan, I. Hora, Rusescu, M. Roman, Fl. Matei, Fl. Teixeira
Antrenor: Mihai Teja


Luni, 6 mai, ora 21:00

FINAL / AFC Astra – FC CFR 1907 Cluj SA 1-5 (Llullaku ’66 / Omrani ’15, Djokovic ’59, ’73, Bejan – autogol ’80, Hoban ’87)

Echipele de start:

Astra: Miguel Santos – Dima, Cestor, Bejan, Radunovic – Biceanu, Moise, Roșu – Gheorghe, Alibec, Balaure
Rezerve: 
Lazar, Begue, Pires, Daogari, Llullaku, Hambo
Antrenor: Costel Enache

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Boli, Camora – Djokovic, Bordeianu, Culio – Deac, Omrani, Costache
Rezerve: Collado, Peteleu, A. Mureșan, Hoban, Itu, Păun, Țucudean
Antrenor: Dan Petrescu


PLAY-OUT

Vineri, 3 mai, ora 18:00

FINAL / CS Concordia Chiajna – AFC Botoşani 2-2 (Moussa 9, Cadamuro 69 / Meira  – autogol 64, Roman 71)

Echipele de start:

Chiajna: Rîmniceanu – Bărboianu, Joao Meira, Cadamuro – Ivanovici, Ropotan, Koutroumpis, A. Radu – Bawab, M. Cristescu, Moussa
Rezerve: Caparco – Paliu, C. Albu, Gorobsov, Fota, Grădinaru, Stanică
Antrenor: Adrian Falub

FC Botoșani: Pap – Pițian, Miron, Burcă, Patache, Rodriguez, E. Papa, Karaboue – Golofca, Fabbrini, L. Fulop
Rezerve: Fraisl – Chindriș, Târșa, L. Buș, Ongenda, M. Roman, Oaidă
Antrenor: Liviu Ciobotariu


Vineri, 3 mai, ora 21:00

FINAL / CS Gaz Metan Mediaş – AFC Hermannstadt 4-1 (Rondon ’25, ’67, ’72, Caiado ’70 / Dâlbea ’89)

Gaz Metan: Pleșca – Crețu, Larie, M. Constantin, Busu – Fofana, Luis Aurelio – Olaru, Ivanov, Caiado – Rondon
Rezerve: Batista – Pleașcă, Cikarski, Pereira, Ely Fernandes, Mailat, Yazalde
Antrenor: Edward Iordănescu

Hermannstadt: Cabuz – Mățel, Mijuskovic, Dandea, Dâlbea, Tătar – P. Petrescu, Offenbacher, Jazvic – Blănaru, Tsomou
Rezerve: Niga – I: Stoica, Acsinte, L. Dumitru, Popovici, Lendric, Serediuc
Antrenor: Vasile Miriuță


Sâmbătă, 4 mai, ora 18:00

FINAL / AFC Dunărea 2005 Călăraşi – SC Dinamo 1948 SA 1-0 (Ammari ’70)

Echipele de start:

Dunărea Călărași: Straton – Gligorov, Dobrosavlevici, Luchim Mendy – G. Enache, G. Simion, Henderson, D. Benzar – G. Iancu, Ammari
Rezerve: Calancea, Sârghi, Keyta, St. Filip, Honciu, Souda, V .Munteanu
Antrenor: Dan Alexa

Dinamo: Muțiu – Dussaut, R. Grigore, Klimavicius, Aliji – Zenke, N’Diaye, Nistor, Sorescu – Montini, D. Popa
Rezerve: Mandanda, Ciobotariu, I. Șerban, R. Jaadi, Papazoglou, Christovao, C. Măgureanu
Antrenor: Mircea Rednic


Duminică, 5 mai, ora 15:00

FINAL / SC FC Voluntari SA – ACSM Politehnica Iaşi 0-0

Echipele de start:

Voluntari: Mitrev – I. Gheorghe, Balaur, Russo, A. Vlad – Căpățînă, Signorelli, Răuță – Popadiuc, Tudorie, Gadze
Rezerve: Vâtcă – Hodorogea, Leașă, Pîrcălabu, G. Deac, Bălan, C. Lazăr
Antrenor: Cristiano Berdogi

Poli Iași: D. Rusu – Gallego, Frăsinescu, Chelaru, Sin – Qaka, Cioinac, Nascimento – Platini, Willy Semedo, Enoh
Rezerve: Peralta – L. Rus, I. Cristea, Zaharia, Mihăescu, Sanoh, A. Burlacu
Antrenor: Flavius Stoican

CLASAMENTE

Etichetat cu: , , , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26