REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 26-a. Echipa lui Mititelu a pierdut la scor de neprezentare în fața satelitului Craiovei din Liga I! Școlar Reșița a pierdut la Sebiș! Turris, promovată matematic!

Liga a III-a a intrat în ultimele cinci etape din acest sezon. Cea cu numărul 26 se dispută în acest sfârșit de săptămână, vineri și sâmbătă, de la ora 18:00. Excepție de la acestă oră fac trei partide.

Duel interesant va fi în Seria a III-a, unde Craiova lui Mititelu întâlnește satelitul Craiovei din Liga I. Gloria Buzău, Turris Turnu Măgurele și Rapid sunt ca și promovate în Liga a II-a. Rămâne de văzut ce se va mai întâmpla în seriile a IV-a și a V-a.

Programul complet:

Seria I

Vineri, 3 mai, ora 18:00
CSM Paşcani – ACS Foresta Suceava 4-1

Sâmbătă, 4 mai, ora 18:00
CSM Râmnicu Sărat – CSM Bucovina Rădăuţi 0-4
SCM Gloria Buzău – AFC Botoşani 2 3-1
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – ACS Şomuz Fălticeni 1-1
ASMS ACS Sănătatea Darabani – CSM Focşani 2007 0-5
ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – ACS KSE Târgu Secuiesc 4-2
CS Sporting Lieşti – AFC Metalul Buzău 1-4

CS Ştiinţa Miroslava stă.

CLASAMENT


 

Seria a II-a

Sâmbătă, 4 mai, ora 14:00
CS Afumaţi – AFC Unirea 04 Slobozia 3-2

Sâmbătă, 4 mai, ora 18:00
ACSM Olteniţa – Fotbal Club Rapid 0-5
AS FC Agricola Borcea – CS Tunari 1-1
CS Medgidia – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 1-1
CS Făurei – AFC Progresul 1944 Spartac 2-1
ACS Sportul Chiscani – SC Popeşti-Leordeni 3-6

SC Fotbal Club FCSB SA 2 – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 3-0 la masa verde (Delta s-a retras din campionat)

ACS Înainte Modelu stă.

CLASAMENT


 

Seria a III-a

Vineri, 3 mai, ora 17:30
U Craiova 1948 SA – U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2 0-3

Vineri, 3 mai, ora 18:00
CSM Alexandria – AFC Astra 2 3-1
SC FC Voluntari SA 2 – ACSO Filiaşi 1-4
CS Atletic Bradu – AFC Hermannstadt 2 3-2
CSM Flacăra Moreni – ACS Viitorul Domneşti 3-0

Vineri, 3 mai, ora 19:00
AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele – ACS Unirea Bascov 6-0

Sâmbătă, 4 mai, ora 18:00
AS FC Pucioasa – ACS Flacăra Horezu 0-1
ACS SR Municipal Braşov – CS Sporting Roşiori 2008 1-2

CLASAMENT


 

Seria a IV-a

Vineri, 3 mai, ora 18:00
LPS Cetate Deva – CS Crişul Chişineu Criş 1-0
ACS Dumbrăviţa – CS Millenium Giarmata 4-2
CS Şoimii Lipova – AFC Unirea 1924 1-1
CS Naţional Sebiş – CSM Şcolar Reşiţa 2-1
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – ACS FC Avrig 0-2

Sâmbătă, 4 mai, ora 18:00
CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CSM Lugoj 3-1
ACS Industria Galda – CS Hunedoara 0-2
CS Ocna Mureş – AFC Metalurgistul Cugir 1939 2-3

CLASAMENT


 

Seria a V-a

Vineri, 3 mai, ora 18:00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – ACS Unu Fotbal Club Gloria 2-0
ACS MSE Târgu Mureş – CS Minaur Baia Mare 0-0
ACS Sticla Arieșul Turda – FC Unirea Dej 2-0
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – AFC Odorheiu Secuiesc 2-2
CSM Avântul Reghin – CS Iernut 3-0

Sâmbătă, 4 mai, ora 18:00
ACS Olimpic Cetate Râşnov – FC CFR 1907 Cluj SA 2 1-0
AFC Unirea Tăşnad – ACS Fotbal Comuna Recea 0-7
AFC Hărman – CS Gaz Metan Mediaş 2 3-0

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26