Mihai Teja rămâne încrezător după remiza cu Viitorul: „În fotbal nu se ştie ce se întâmplă”

FCSB păstrează o distanță de cinci puncte față de liderul FCSB, după ce echipa lui Mihai Teja a remizat pe terenul celor de la Viitorul, scor 1-1.

Antrenorul roș-albaștrilor s-a declarat mulțumit de joc și încrezător că echipa sa încă se mai poate lupta pentru titlul de campioană.

„Am făcut un joc bun, am avut foarte multe ocazii, păcat că nu am înscris, am avut ocazii singur cu portarul, am avut ocazii să jucăm în faţa porţii, doar să venim să băgăm mingea în poartă. Mergem mai departe, nu e nimic pierdut, eu cred că mai sunt patru meciuri.

Am avut şapte ocazii. Nu e uşor să joci, să ai şapte ocazii, cel puţin patru în prima repriză, în a doua repriză, la fel, trei-patru şi să nu dai goluri. Golul cred că a lipsit, în rest cred că am făcut un meci bun.

Cred în continuare. Mai sunt patru meciuri, vedem ce se întâmplă. Vreau să credem în continuare pentru că nu se ştie în fotbal ce se întâmplă. Încerc să muncesc la fel de bine în continuare împreună cu jucătorii după care vedem”, a declarat Mihai Teja, potrivit Telekom Sport.