LIVE SCORE / Liga I, etapa a 6-a din play-off și play-out. CFR Cluj câștigă la Sfântu Gheorghe, iar FCSB se încurcă la Ovidiu!

După super meciurile din Liga Campionilor și Europa League, revenim cu picioarele pe pământ și urmărim etapa a șasea din play-off-ul și play-out-ul Ligii I.

FCSB nu mai are voie să facă pași greșiți, dar merge la Ovidiu, acolo unde se va duela cu echipa lui Gheorghe Hagi. De cealaltă parte, CFR Cluj merge la Sepsi să își mențină statutul de lider în Liga I.

În play-out, Dinamo o întâlnește pe FC Botoșani, iar Iașiul lui Stoican va fi gazdă pentru Concordia Chiajna.

Programul complet:

PLAY-OFF

Vineri, 19 aprilie

FINAL / AFC Astra – U Craiova 1948 Club Sportiv SA 0-1 (Mihăilă ’68)

Echipele de start:

Astra: Lazar – Butean, Bejan (Erico ’54), Cestor, Radunovic – Moise, Romario, Roşu (Zoua ’76) – Alibec, Llullaku, Begue (Gheorghe ’57)
Rezerve: Miguel Santos, Erico, Biceanu, Balaure, Gheorghe, Zoua, Dima
Antrenor: Costel Enache

U Craiova: Pigliacelli – Martic, Acka (Donkor ’46), Kelic, Bancu – Mateiu, Fedele (Bic ’70), Cicâldău – Bărbuţ, Carlos Fortes, Mihăilă (Meza ’89)
Rezerve: Andrei Cristea, Meza Colli, Drăghici, Bic, Donkor, Dimitrov, Popescu
Antrenor: Corneliu Papură


Sâmbătă, 20 aprilie

FINAL / ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – FC CFR 1907 Cluj SA 0-1 (Țucudean ’25)

Echipele de start:

Sepsi: Fejer – De Moura, Rudol, Ivanovic, Aboud Omar – Velev (Mensah ’63), Karnitski – Flores, I. Fulop (Sîntean ’81), Fl. Ștefan (Hamed ’46) – Tandia
Rezerve: Niczuly – Mensah, Sato, Hamed, C. Popescu, Carnat, A. Sîntean
Antrenor: Eugen Neagoe

CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Vinicius, Boli, Camora – Deac (Păun ’87), Bordeianu, Culio – Omrani, Țucudean (Costache ’75), Moutinho (Djokovic ’56)
Rezerve: Jesus Fernandez – Peteleu, A. Mureșan, Djokovic, Hoban, Păun, Costache
Antrenor: Dan Petrescu


Duminică, 21 aprilie

FINAL / SC FC Viitorul SA – SC Fotbal Club FCSB SA 1-1 (Hagi ’80 / Gnohere ’68)

Echipele de start:

Viitorul: Cojocaru – Mladen, Țîru, Ghiță, De Nooijer – Achim, A. Ciobanu, Vînă – I. Hagi, G. Ganea, Calcan
Rezerve: Tordai – Casap, Drăguș, Eric, Boboc, Houri, T. Băluță
Antrenor: Gică Hagi

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, I. Cristea, Planici, J. Morais – Nedelcu, L. Filip – D. Man, Fl. Tănase, Fl. Coman – I. Hora
Rezerve: A. Vlad – Gnohere, Moruțan, Momcilovic, R. Rusescu, M. Roman, Teixeira
Antrenor: Mihai Teja


PLAY-OUT

Vineri, 19 aprilie

FINAL / AFC Hermannstadt – SC FC Voluntari SA 1-1 (Lendric ’24 / Ricardinho ’41)

Echipele de start:

Hermannstadt: Cabuz – Mățel, Mijuskovic, I. Stoica, Dandea, Tătar – L. Dumitriu (Jazvic ’53), Offenbacher, Serediuc (Petrescu ’56) – Lendric (Blănaru ’79), Tsoumou
Rezerve: T. Niga – Acsinte, Dâlbea, Antonov, Jazvic, P. Petrescu, Blănaru
Antrenor: Vasile Miriuță

Voluntari: Vâtcă – Russo, Balaur, Armaș, Al. Vlad – Căpățînă, Răuță – Ricardinho, Gazde (Deac ’85), I. Gheorghe – Ad. Bălan (Tudorie ’71)
Rezerve: Mitrev – Leasă, Hodorogea, Popadiuc, Pîrcălabu, G. Deac, Tudorie
Antrenor: Cristiano Bergodi


Duminică, 21 aprilie

FINAL / CS Gaz Metan Mediaş – AFC Dunărea 2005 Călăraşi 0-0

Echipele de start:

Gaz Metan: Pleșca – V. Crețu, M. Constantin, Larie, S. Bușu – A. Ivanov, L. Aurelio – Mailat, D. Caiado, N. Chamed – M. Rondon
Rezerve: Batista, Pereira, Diallo, Ely Fernandes, Cikarski, Olaru, Gomes Pino
Antrenor: Edward Iordănescu

Dunărea: C. Straton – G. Enache, A. Dobrosavlevici, S. Luchin, G. Mendy – S. Filip, S. Ben Djemia, G. Simion, A. Ammari – H. Keyta, G. Iancu
Rezerve: Calancea, Popa, Gligorov, Henderson, Benzar, Stoica, Ndiaye
Antrenor: Dan Alexa


Luni, 22 aprilie

FINAL / ACSM Politehnica Iaşi – CS Concordia Chiajna 1-1 (Enoh ’46 / M. Cristescu 43′)

Echipele de start:

Poli Iași: Mino Peralta – Bosoi, Frăsinescu, Gardoș, Sin – Mihalache, Qaka – P. Petre, Nascimento, Platini – Enoh
Rezerve: Rusu, Teixeira, Francisc Cristea, Semedo, Zaharia, Panțîru, Gallego
Antrenor: Flavius Stoican

Chiajna: Râmniceanu – Joao Meira, Koutroumbis, A. Marc, Fota – Ropotan, Gorobsov, P. Ivanovici – M. Cristescu, Bawab, Nivaldo
Rezerve: Caparco, Bărboianu, Grădinaru, Stănică, Paliu, Moussa
Antrenor: Adrian Falub


FINAL / SC Dinamo 1948 SA – AFC Botoşani 1-0 (N’Diaye ’88)

Echipele de start:

Dinamo: Mandanda – Dussaut, Mallo, Grigore, Aliji – Zenke, N’Diaye, Nistor, Sorescu – Montini, Papazoglou
Rezerve: Muţiu – Ciobotariu, Jaadi, Kabashi, Şerban, Christovao, Popa
Antrenor: Mircea Rednic

FC Botoşani: Fraisl – Patache, Miron, Burcă, Holzmann – Papa, Rodriguez – Fabbrini, Ongenda, Golofca – Fulop
Rezerve: Pap – Bus, Pitian, Tarsa, Roman, Karaboue, Oaidă
Antrenor: Liviu Ciobotariu

CLASAMENTE
Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26