REZULTATE / Liga a II-a, etapa a 29-a. U Cluj, victorie categorică la București! Academica își consolidează poziția de lider, iar Snagovul pierde surprinzător! ACS Poli mai urcă un loc în clasament, iar Petrolul pierde cu FC Argeș

Etapa intermediară din Liga a II-a, cea cu numărul 29, se joacă în decursul a trei zile, începând cu duelul de marți dintre Daco-Getica și U Cluj.

Liderul Academica Clinceni întâlnește rivala din Ilfov, CS Balotești, iar Petrolul Ploiești joacă pe teren propriu cu FC Argeș.

Sportul Snagov, rămasă în afara podiumului, se poate apropia din nou de prima poziție, dacă trece de Luceafărul Oradea.

Chindia Târgoviște închide runda la Timișoara, acolo unde va juca împotriva Ripensiei lui Alex Pelici.

Programul complet:

Marți, 9 aprilie
FINAL / ASC Daco-Getica Bucureşti – AS FC Universitatea Cluj 2-6 (Stănescu ’74, Călințaru ’88 / Gavra ’31, ’78, Goga ’43, ’49, Pîrvulescu ’60, Hațiegan ’90+2)

Miercuri, 10 aprilie
FINAL / ACS FC Academica Clinceni – CS Baloteşti 4-0 (Buziuc ’13, Barbu ’23, ’82, Ion ’77)
FINAL / ACS Poli Timişoara – FC Metaloglobus Bucureşti 1-0 (Bădăuță ’51)
FINAL / CS Sportul Snagov SA – CS Luceafărul Oradea 2-4 (Ion ’72, Ioniță ’86 / Pop ’43, Dulca ’45, Preoteasa ’56, Ludușan ’89)
FINAL / CS Mioveni – CS Aerostar Bacău 2-0 (Măzărache ’62, Boboc ’71)
FINAL / ASSCS Farul Constanţa – ACS ASU Politehnica Timișoara 1-1 (Surdu ’21 / Bedea ’74)
FINAL / ACS Dacia Unirea Brăila – ACS Energeticianul 3-1 (Jallow ’17, Onyeka ’38, Ciucureanu ’47 / Ionică ’87)
FINAL / AFC UTA Arad – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu 3-3 (Popa ’57, Ciucur ’59, Rus ’71/ Popescu ‘7, Blejdea ’25, Dodoi ’82)
FINAL / FC Petrolul Ploieşti – Fotbal Club Argeş 1-2 (Moldoveanu ’11 / Buhăescu ‘5, Barbu ’56)

Joi, 11 aprilie
FINAL / AFC Ripensia Timișoara – AFC Chindia Târgovişte 0-2 (Mihai ’12, Leca ’71)

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 2

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26