REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 20-a. Turris Turnu Măgurele învinge Craiova lui Mititelu, iar Rapid câștigă la Chiscani!

Etapa cu numărul 20 din Liga a III-a se dispută în acest sfârșit de săptămână, de la ora obișnuită, 15:00. Excepție fac meciurile echipelor Rapid București și Turris Turnu Măgurele.

Giuleștenii joacă în deplasare, la Chișcani, în timp ce liderul Seriei a III-a întâlnește Craiova lui Mititelu.

Oțelul Galați joacă pe teren propriu cu Bucovina Rădăuți, iar Gloria Buzău are meci în deplasare, la Miroslava.

Programul complet:

Seria I

Vineri, 29 martie, ora 15:00
CSM Paşcani – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ 0-2

Sâmbătă, 30 martie, ora 15:00
CSM Râmnicu Sărat – ASMS ACS Sănătatea Darabani 3-0
CS Ştiinţa Miroslava – SCM Gloria Buzău 1-5
ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – CSM Bucovina Rădăuţi 1-0
CS Sporting Lieşti – AFC Botoşani 2 0-2
AFC Metalul Buzău – ACS Şomuz Fălticeni 6-2
ACS KSE Târgu Secuiesc – CSM Focşani 2007 1-1

ACS Foresta Suceava stă.

CLASAMENT


Seria a II-a

Vineri, 29 martie, ora 15:00
SC Fotbal Club FCSB SA 2 – CS Tunari 0-0

Sâmbătă, 30 martie, ora 15:00
CS Medgidia – CS Afumaţi 1-0
CS Făurei – AS FC Agricola Borcea 2-0
SC Popeşti-Leordeni – ACS Înainte Modelu 1-2
AFC Progresul 1944 Spartac – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 3-1

Duminică, 31 martie, ora 11:00
ACS Sportul Chiscani – Fotbal Club Rapid 1-2

ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – AFC Unirea 04 Slobozia 0-3 la masa verde (Delta a fost exclusă din campionat)

ACSM Olteniţa stă.

CLASAMENT


Seria a III-a

Vineri, 29 martie, ora 15:00
CS Atletic Bradu – ACS Flacăra Horezu 0-3
CSM Flacăra Moreni – AFC Astra 2 1-0
ACS Viitorul Domneşti – ACS Unirea Bascov 0-5
AFC Hermannstadt 2 – ACSO Filiaşi 0-0
CS Sporting Roşiori 2008 – U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2 1-1

Sâmbătă, 30 martie, ora 15:00
AS FC Pucioasa – SC FC Voluntari SA 2 3-0
ACS SR Municipal Braşov – CSM Alexandria 0-0

Sâmbătă, 30 martie, ora 16:00
U Craiova 1948 SA – AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele 0-1

CLASAMENT


Seria a IV-a

Vineri, 29 martie, ora 15:00
LPS Cetate Deva – ACS Dumbrăviţa 1-0
CS Şoimii Lipova – ACS Industria Galda 4-2
CS Naţional Sebiş – CS Crişul Chişineu Criş 1-1
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CSM Lugoj 4-2

Sâmbătă, 30 martie, ora 15:00
CS Ocna Mureş – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei 1-3
ACS FC Avrig – CS Hunedoara 1-0
CSM Şcolar Reşiţa – CS Millenium Giarmata 2-1
AFC Metalurgistul Cugir 1939 – AFC Unirea 1924 2-0

CLASAMENT


Seria a V-a

Vineri, 29 martie, ora 15:00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca 1-0
CSM Avântul Reghin – ACS Sticla Arieșul Turda 2-0
CS Gaz Metan Mediaş 2 – FC Unirea Dej 0-2
FC CFR 1907 Cluj SA 2 – CS Iernut 5-3

Sâmbătă, 30 martie, ora 15:00
ACS Olimpic Cetate Râşnov – ACS MSE Târgu Mureş 4-1
AFC Unirea Tăşnad – ACS Unu Fotbal Club Gloria 1-2
AFC Hărman – CS Minaur Baia Mare 1-1
ACS Fotbal Comuna Recea – AFC Odorheiu Secuiesc 5-1

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26