Keșeru a marcat la Solna, dar tricolorii au pierdut: „Păcat că nu am reușit să marcăm și golul doi”

Claudiu Keșeru a fost introdus la pauza meciului cu Suedia, și-a făcut datoria în partea a doua a jocului, marcând singurul gol al tricolorilor, dar România nu a obținut nici măcar un punct la Solna.

Atacantul de 32 de ani de la Ludogoreț a explicat ce s-a schimbat în repriza secundă.

„Văzând scorul la pauză, eram surprinși, nu se văzuse o asemenea diferență. Nu au arătat o asemenea calitate în joc, pentru a avea 2-0. Cred că am ieșit mai îndrăzneți de la cabine și datorită sistemului. Am reușit să construim și ne-am mutat aproape toți în jumătatea lor și ocaziile au venit natural. Păcat că nu am reușit să marcăm și golul doi.

A fost vorba de o frustrare atunci când am ieșit de la cabine. Nu suferisem mult în prima repriză și, totuși, eram conduși cu 2-0. Cu siguranță se putea mai mult. Am avut mulți absenți, dar am avut jucători de valoare care i-au înlocuit”, a spus Keșeru, imediat după eșecul cu Suedia.

Pentru România, urmează meciul de marți cu Insulele Feroe. În cazul unui rezultat negativ, tricolorii își pot lua adio de la șansele de calificare la Euro 2020.

„Cu siguranță trebuie să câștigăm meciul cu Insulele Feroe. Văzând repriza a doua cu Suedia, nu îmi fac griji pentru meciul cu Feroe”, a mai spus Keșeru.