REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 19-a. Gloria Buzău câștigă derby-ul cu Otețul Galați! Rapid a început greu meciul cu FCSB II, dar a scos-o la capăt

Etapa cu numărul 19 din Liga a III-a se dispută în acest sfârșit de săptămână, vineri și sâmbătă, de la ora obișnuită, 15:00. Excepție fac meciurile Rapidului și ale celor de la Turris, programate sâmbătă, de la 15:30, respectiv 16:00.

Oțelul Galați are derby pentru promovare pe terenul Gloriei Buzău, Rapid întâlnește echipa a doua a FCSB-ului, Craiova lui Mititelu joacă la Voluntari, iar Turris Turnu Măgurele primește vizita lui SR Municipal Brașov.

Programul complet

Seria I

Vineri, 22 martie, ora 15:00
ACS Foresta Suceava – CSM Râmnicu Sărat 2-1
AFC Botoşani 2 – AFC Metalul Buzău 1-0

Sâmbătă, 23 martie, ora 15:00
ACS Şomuz Fălticeni – ACS KSE Târgu Secuiesc 1-0
CSM Bucovina Rădăuţi – CS Sporting Lieşti 2-1
SCM Gloria Buzău – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi 5-0
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – CS Ştiinţa Miroslava 3-1
ASMS ACS Sănătatea Darabani – CSM Paşcani 1-4

CSM Focşani 2007 stă.

CLASAMENT


Seria a II-a

Vineri, 22 martie, ora 15:00
CS Tunari – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea 3-0 (Delta a fost exclusă din campionat și va pierde toate meciurile la masa verde)
ACS Înainte Modelu – AFC Progresul 1944 Spartac 1-4

Sâmbătă, 23 martie ora 15:00
CSA Axiopolis Sport Cernavodă – ACSM Olteniţa 3-3
AFC Unirea 04 Slobozia – SC Popeşti-Leordeni 1-0
AS FC Agricola Borcea – ACS Sportul Chiscani 1-5
CS Afumaţi – CS Făurei 1-1

Sâmbătă, 23 martie ora 15:30
Fotbal Club Rapid – SC Fotbal Club FCSB SA 2 2-0

CS Medgidia stă.

CLASAMENT


Seria a III-a

Vineri, 22 martie, ora 15:00
U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2 – AS FC Pucioasa 2-0
ACSO Filiaşi – CS Sporting Roşiori 2008 3-2
AFC Astra 2 – ACS Viitorul Domneşti 4-0
CSM Alexandria – CS Atletic Bradu 2-1
SC FC Voluntari SA 2 – U Craiova 1948 SA 0-4

Sâmbătă, 23 martie ora 15:00
ACS Unirea Bascov – AFC Hermannstadt 2 6-0
ACS Flacăra Horezu – CSM Flacăra Moreni 1-1

Sâmbătă, 23 martie ora 16:00
AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele – ACS SR Municipal Braşov 0-0

CLASAMENT


Seria a IV-a

Vineri, 22 martie, ora 15:00
AFC Unirea 1924 – LPS Cetate Deva 1-0
CS Millenium Giarmata – AFC Metalurgistul Cugir 1939 2-3
CSM Lugoj – ACS FC Avrig 0-1
ACS Dumbrăviţa – CS Şoimii Lipova 2-1

Sâmbătă, 23 martie ora 15:00
CS Hunedoara – CSM Şcolar Reşiţa 2-1
CS Crişul Chişineu Criş – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 1-0
CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Naţional Sebiş 3-1
ACS Industria Galda – CS Ocna Mureş 4-1

CLASAMENT


Seria a V-a

Vineri, 22 martie, ora 15:00
AFC Odorheiu Secuiesc – FC CFR 1907 Cluj SA 2 2-1
FC Unirea Dej – ACS Fotbal Comuna Recea 0-1
ACS Unu Fotbal Club Gloria – AFC Hărman 0-0
ACS MSE Târgu Mureş – AFC Unirea Tăşnad 0-3
ACS Sticla Arieșul Turda – ACS Olimpic Cetate Râşnov 0-0
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca – CSM Avântul Reghin 1-0

Sâmbătă, 23 martie ora 15:00
CS Iernut – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 1-5
CS Minaur Baia Mare – CS Gaz Metan Mediaş 2 2-0

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26