Victorie de senzație reușită de echipa lui Răzvan Marin în Belgia!

Standard Liege a reușit o victorie senzațională în cadrul etapei cu numărul 30 din prima ligă belgiană. Echipa lui Răzvan Marin a învins-o pe teren propriu pe Waasland-Beveren, cu scorul de 4-3.

Gazdele au fost conduse cu 3-0, după un hat-trick al lui Milosevic (’15, ’43, ’49). Standard Liege a redus din diferență în minutul 55, prin reușita lui Bokadi și a prins aripi. A urmat dubla lui Djenepo din minutele 56, respectiv 59.

Astfel, Standard a dus scorul la 3-3, dar nu s-a oprit aici. Sa Orlando a marcat în minutul 78 și a adus fericirea pentru suporterii echipei sale. Răzvan Marin a fost înlocuit cu Cimirot în minutul 87.

Standard Liege a fost aproape de o umilință în fața echipei de pe penultimul loc în prima ligă belgiană, dar a redresat corabia și a obținut cele trei puncte. Astfel, echipa lui Răzvan Marin rămâne pe podium, ocupând locul 3 cu 53 de puncte. Genk este lider cu 65 de puncte, iar pe 2 este Club Brugge cu 56 de puncte.