REZULTATE / Liga I, etapa a doua din play-off și play-out! Craiova deschide runda cu o victorie la Sfântu Gheorghe! Viitorul pierde cu CFR, iar Teja îl învinge pe Enache

După o primă etapă din play-off și play-out, echipele din Liga I se aliniază pentru cea de-a doua rundă.

Craiova deschide etapa la Sfântu Gheorghe, împotriva lui Sepsi, iar Viitorul găzduiește campioana, după ce săptămâna trecută a învins-o pe FCSB.

În play-out, Dinamo merge la Mediaș, iar Poli Iași, învinsă de Voluntari în etapa precedentă, va da peste trupa lui Dan Alexa.

Programul complet:

PLAY-OFF

Vineri, 15 martie, ora 20:30

FINAL / ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – U Craiova 1948 Club Sportiv SA 0-1 (Mateiu ’21)

Echipele de start:

Sepsi: Niczuly – De Moura, Viera, Jovanovic, Sato – A. Rus, Velev – Nouvier, Flores, Fl. Ștefan – Tandia
Rezerve: Fejer – Rudol, Vașavri, Hamed, Hadnagy, Carnat, Karnitski
Antrenor: Eugen Neagoe

CS U Craiova: Pigliacelli – Donkor, Kelic, Ferreira – Dimitrov, Bărbuț, Mateiu, Cicâldău, Bancu – Koljic, Mihăilă
Rezerve: I. Popuescu, Briceag, Bic, Nuno Rocha, Fortes, A. Cristea, Drăghici
Antrenor: Devis Mangia


Sâmbătă, 16 martie, ora 20:30

FINAL / SC FC Viitorul SA – FC CFR 1907 Cluj SA 0-1 (Păun ’73)

Echipele de start: 

Viitorul: Cojocaru – Boboc, Țâru, Ghiță, De Nooijer – Houri, T. Băluță, Vână – Calcan, I. Hagi, Drăguș
Rezerve: Tordai, Mladen, Casap, Rivaldinho, Vl. Achim, Ciobanu, Eric
Antrenor: 
Gheorghe Hagi

CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Boli, Vinicius, Camora – Deac, Bordeianu, Djokovic – Al. Ioniță II, Omrani, Al. Păun
Rezerve: Collado, Peteleu, Lang, Hoban, Moutinho, Petrila, Bud
Antrenor
: Alin Minteuan


Duminică, 17 martie, ora 20:30

FINAL / AFC Astra – SC Fotbal Club FCSB SA 0-2 (Gnohere ’29, Cristea ’32)

Echipele de start:

FCSB: Bălgrădean – Benzar, Planic, I. Cristea, Morais – L. Filip, Teixeira – D. Man, Fl. Tănase, Fl. Coman – Gnohere
Rezerve: A. Vlad – Bălașa, Moruțan, Ioan Hora, Rusescu, Stoian, M. Roman
Antrenor: Mihai Teja

Astra: Lazar – Erico, Bejan, Cestor, Butean – R. Pires, Mrzljak, R. Moise, V. Gheorghe – Llullaku, Hambo
Rezerve: M. Santos – C. Dima, N. Roșu, Balaure, Begue, Daogari, D. Alibec
Antrenor: Costel Enache


PLAY-OUT

Sâmbătă, 16 martie, ora 13:00

FINAL / AFC Dunărea 2005 Călăraşi – ACSM Politehnica Iaşi 1-2 (G. Iancu ’69 / Platini ’82, Gardoș ’87)

Echipele de start:

Dunărea Călărași: Calancea – G. Enache, Dobrosavlevici, Luchin, St. Filip – Simion – Ammari, Souda, Honciu, G. Iancu – Ndiaye
Rezerve: Straton, Ben Djemia, Henderson, Keya, Omrani, D. Benzar, Valentin Munteanu
Antrenor: Dan Alexa

Poli Iași: Ruben Mino – L. Rus, Gardoș, Frăsinescu, Sin – Mihalache, Cioinac, Joao Teixeira – Sanoh, Platini, P. Petre
Rezerve: Rusu, Nascimento, Panțâru, Bădic, Bosoi, Șt. Popescu
Antrenor: Flavius Stoican


Duminică, 17 martie, ora 17:30

FINAL / CS Gaz Metan Mediaş – SC Dinamo 1948 SA 2-1 (Rondon ’11, Caiado ’58 / Papazoglou ‘4)

Echipele de start:

Gaz Metan: Pleșca – V. Crețu, Larie, Micael, Bușu – Fofana, Aurelio – Olaru, Chamed, Caiado – Rondon
Rezerve: Batista, Pleașcă, Amado, Ely, Mailta, Yazalde, Ivanov
Antrenor: Edward Iordănescu

Dinamo: Mandanda – Sorescu, Klimavicius, R.Grigore, Mustoe – I. Filp – Montini, Nistor, R. Jaadi, Aliji -Papazoglou
Rezerve: Muțiu, Ciobotariu Dussaut, Zenke, D. Popa, N’Diaye, Ait-Atmane
Antrenor: Mircea Rednic


Luni, 18 martie

FINAL / CS Concordia Chiajna – AFC Hermannstadt 2-2 (Gorobsov ’16, Bawab ’18 / Tsoumou ‘4, Jazvic ’12)

Echipele de start:

Concordia: Râmniceanu – J. Meira, Marc, Cadamuro – Grădinaru, Ropotan, Gorobsov, N. Fota – Bawab, Moussa, Alexe
Rezerve: 
Caparco, Bărboianu, Koutroubis, Albu, A. Radu, P. Ivanovici, Iloki
Antrenor: 
Adrian Falub

Hermannstadt: Niga – Mățel, I. Stoica, Mijuskovic, C. Pârvulescu, Tătar – P. Petrescu, Serediuc, Offenbacher – Tsoumou, Jazvic
Rezerve:
 Căbuz, S. Popovici, Blănaru, L. Dumitriu, Antonov, Pamfile
Antrenor: 
Vasile Miriuță


FINAL / SC FC Voluntari SA – AFC Botoşani 2-1 (Laidouni ’31, Tudorie ’89 / Fulop ’65)

Echipele de start:
FC Voluntari: Vâtcă – Ricardinho, Hodorogea, Armas, A. Vlad – Căpățână, Signorelli – I. Gheorghe, Laidouni, Gadze – Tudorie
Rezerve: Mitrev, Krasniqi, Balaur, G. Deac, Răuță, A. Bălan, Pîrcălabu
Antrenor: Cristiano Bergodi

FC Botoșani: Pap – Patache, Miron, Burcă, Soiledis – Rodriguez, Karaboue, Fabbrini – Golofca, L. Fulop, Ongenda
Rezerve: Fraisl, Chindriș, Dumitraș, Papa, Oaidă, M. Roman II, L. Buș
Antrenor: Liviu Ciobotariu

CLASAMENT 
Etichetat cu: , , , , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26