REZULTATE / Liga I, prima etapă din play-off și play-out. Dinamo a debutat cu o victorie în play-out! CFR Cluj, un nou succes cu Sepsi, iar Craiova trece la limită de Astra! Viitorul o încurcă pe FCSB

Sezonul regulat a luat sfârșit, debutează play-off-ul și play-out-ul. Runda este deschisă, vineri, de meciul Dinamo – Dunărea Călărași.

În play-off, campioana CFR Cluj o întâlnește a treia oară în decurs de două săptămâni pe Sepsi, Craiova joacă acasă cu Astra, iar etapa se încheie, luni, cu duelul de pe „Arena Națională”, dintre FCSB și FC Viitorul.

Programul complet:

PLAY-OFF

Sâmbătă, 9 martie

FINAL / CFR Cluj – Sepsi Sf. Gheorghe 3-1 (Țucudean ‘1, Djokovic ’57, Deac ’90+4 / Vașvari ’48)

Echipele de start:

CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Lang, A. Mureșan, Camora – Djokovic, Bordeianu, Culio – C. Deac, Țucudean, Omrani
Rezerve: 
Collado, Boli, Peteleu, Hoban, Al. Ioniță, Moutinho, Costache
Antrenor: 
Alin Minteuan

Sepsi: Niczuly – Rudol, Viera, I. Jovanovic, D. Sato – Velev, G. Vașvari – De Moura, D. Flores, Fl. Ștefan – Tandia
Rezerve: 
Fejer, Y. Hamed, C. Popescu, Carnat, Mensah, Karnistski, Hadnagy
Antrenor
: Eugen Neagoe


Duminică, 10 martie

FINAL / U Craiova – Astra Giurgiu 1-0 (Koljic ’18)

Echipele de start:
U Craiova: Pigliacelli – Martici, Kelici, T. Ferreira, Bancu – Cicâldău, Mateiu – Bărbuț, Mihăilă, Drăghici – Koljici
Rezerve: I. Popescu, Donkor, Radoslav, Briceag, Bic, Fortes, A. Cristea
Antrenor: Devis Mangia

Astra: Lazar – Butean, Cestor, Bejan, Radunovic (cartonaș roșu ’79) – Begue, Mrzljak, Romario, V. Gheorghe – Daogari, Llullaku
Rezerve: Santos, Erico, Biceanu, Roșu, Balaure, Moise, Hambo
Antrenor: Costel Enache


Luni, 11 martie

FINAL / FCSB – FC Viitorul 1-2 (Coman ’40 / Calcan ’16, Hagi ’66)

Echipele de start:

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Bălașa, I. Cristea, J. Morais – Nedelcu, L. Filip – Moruțan, Fl. Tănase, Coman – Hora
Rezerve: Vlad, Gnohere, Rusescu, Stoian, Roman, Matei, Ad. Niță
Antrenor: Mihai Teja

Viitorul: Cojocaru – Mladen, Țîru, Ghiță, De Nooijer – Houri, T. Băluță, Vînă – Hagi, Drăguș, Calcan
Rezerve: Tordai, Casap, Rivaldinho, Eric, Boboc, Artean
Antrenor: Gică Hagi


PLAY-OUT

Vineri, 8 martie

FINAL / Dinamo București – Dunărea Călărași 2-0 (Nistor ’24, Montini ’90+4)

Echipele de start:

Dinamo: Mandanda – D. Sorescu, Klimavicius, Ciobotariu, Aliji – I. Filip, Atmane – Montini, Nistor, R. Jaadi – Papazoglou
Rezerve: Muțiu – R. Grigore, Mustoe, Zenke, N’Diaye, I. Șerban, D. Popa
Antrenor: Mircea Rednic

Călărași: Calancea – Șt. Vlădoiu, Dobrosavlevici, Luchin, Henderson, S. Filip – G. Enache, Bourceanu, Ammari – Mediop, Souda
Rezerve: Straton – Ben Djemia, Honchiu, D. Benzar, Mapuku, G. Iancu, V. Munteanu
Antrenor: Dan Alexa


Sâmbătă, 9 martie

FINAL / FC Hermannstadt – Gaz Metan Mediaș 0-2 (Larie ‘6, Rondon ’90+1)

Echipele de start: 

Hermannstadt: Cabuz – Mățel, Pîrvulescu, Dandea, I. Stoica, Tătar – Dumitriu, Dâlbea, Sg. Popovici – Blănaru, Tsoumou
Rezerve: Niga, Mijuskovic, Serediuc, Pamfile, Offenbacher, Jazvic, Antonov
Antrenor: Vasile Miriuță

Gaz Metan: Pleșca – V. Crețu, Larie, M. Constantin, Bușu – Fofana, L. Aurelio – Olaru, Chamed, Caiado – Rondon
Rezerve: Batista, Pleașcă, Ivanov, Ely, Mailat, Pinto, R. Romeo
Antrenor: Edward Iordănescu


Duminică, 10 martie

FINAL / Politehnica Iași – FC Voluntari 0-2 (Laidouni ‘8, ’78 – 11 m)

Echipele de start:

Poli Iași: Ruben – Gallego, Gardoș, Frăsinescu, Panțîru – L. Rus, Cioinac – Platini, Teixeira, Sanoh – Enoh
Rezerve: D. Rusu, Semedo, P. Petre, Bădic, Burlacu, Bosoi, Chelaru
Antrenor: Flavius Stoican

FC Voluntari: Vâtcă – Miranda, I. Balaur, Armaș, A. Vlad – Căpățînă, Signorelli – I. Gheorghe, Laidouni, Gadze – Tudorie
Rezerve: Mitrev, Leasă, Hodorogea, F. Bălan, Pîrcălabu, A. Bălan, Badea
Antrenor: Cristiano Bergodi


Luni, 11 martie

FINAL / FC Botoșani – Concordia Chiajna 0-0

Echipele de start:

FC Botoșani: Pap – Dumitraș, Miron, Burcă, Soiledis – L. Fulop, Rodriguez, Fabbrini – Golofca, M. Roman, Ongenda
Rezerve: Fraisl, Patache, Chindriș, Papa, Buș, Karaboue, Oaidă
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Concordia Chiajna: Caparco – Joao Meira, A. Marc, Cadamuro, Fota – Grădinaru, Albu, Gorobsov, M. Cristescu – Moussa, M. Alexe
Rezerve: Bawab, Nivaldo, Ivanovici, Stănică, Bărboianu, Greab
Antrenor: Adrian Falub

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26