REZULTATE / Liga a III-a, etapa a 17-a. Oțelul se încurcă la Darabani, Rapid, victorie în Regie cu Popești-Leordeni, iar Craiova lui Mititelu învinge clar Brașovul!

A doua rundă a returului Ligii a III-a își programează meciurile în acest weekend, vineri și sâmbătă. Cu excepția partidelor de la Focșani și Turnu Măgurele, restul confruntărilor se dispută de la obișnuita oră 15:00.

Liderul Seriei a II-a, Rapid, se mută în Regie unde va debuta contra celor din Popești-Leordeni. Turris Turnu Măgurele joacă acasă cu Flacăra Moreni, în timp ce Craiova lui Mititelu va evolua la Turnu Severin contra lui SR Municipal Brașov

Programul complet:

Seria I

Vineri, 8 martie, ora 15:00
CSM Paşcani – CS Ştiinţa Miroslava 1-0

Sâmbătă, 9 martie, ora 11:00
CSM Focşani 2007 – CSM Râmnicu Sărat 1-0

Sâmbătă, 9 martie, ora 15:00
Şomuz Fălticeni – Foresta Suceava 1-1
Bucovina Rădăuţi – KSE Târgu Secuiesc 6-0
SCM Gloria Buzău – Metalul Buzău 2-0
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Sporting Lieşti 1-2
Sănătatea Darabani – Suporter Club Oţelul Galaţi 1-1

FC Botoșani 2 stă.

CLASAMENT

Seria a II-a

Vineri, 8 martie, ora 15:00
Înainte Modelu – ACSM Olteniţa 3-1

Sâmbătă, 9 martie, ora 15:00
Unirea Slobozia – Axiopolis Sport Cernavodă 3-0
CS Tunari – Progresul Spartac 0-2
Fotbal Club Rapid – SC Popeşti Leordeni 4-1
CS Afumaţi – FC FCSB 2 5-1
CS Medgidia – CS Făurei 1-3

AS FC Agricola Borcea – Delta Dobrogea Tulcea 3-0 la masa verde (oaspeții s-au retras)

Sportul Chiscani stă.

CLASAMENT

Seria a III-a

Vineri, 8 martie, ora 15:00
ACSO Filiaşi – FC Pucioasa 4-3
AFC Astra 2 – Sporting Roşiori 0-0
CSM Alexandria – Viitorul Domneşti 2-0
FC Voluntari 2 – Atletic Bradu 3-1

Sâmbătă, 9 martie, ora 15:00
Unirea Bascov – U Craiova 1948 CS 2 0-0
Flacăra Horezu – AFC Hermannstadt 2 1-1
U Craiova 1948 SA – ACS SR Municipal Braşov 3-0

Sâmbătă, 9 martie, ora 16:00
Turris Oltul Turnu Măgurele – Flacăra Moreni 5-1

CLASAMENT

Seria a IV-a

Vineri, 8 martie, ora 15:00
Millenium Giarmata – CNS Cetate Deva 1-0
CSM Lugoj – Metalurgistul Cugir 1-2
ACS Dumbrăviţa – Naţional Sebiş 1-0
Şoimii Lipova – CS Ocna Mureş 4-3

Sâmbătă, 9 martie, ora 15:00
CS Hunedoara – Unirea Alba Iulia 3-0
Crişul Chişineu Criş – CSM Şcolar Reşita 1-2
Gloria Lunca Teuz Cermei – FC Avrig 3-0
Industria Galda – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 3-0

CLASAMENT

Seria a V-a

Vineri, 8 martie, ora 15:00
AFC Odorheiu Secuiesc – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-1
Unirea Dej – CS Iernut 5-0
ACS Unu Fotbal Gloria – ACS Fotbal Comuna Recea 3-0
MSE Târgu Mureş – Gaz Metan Mediaş 2 0-4
Sticla Arieşul Turda – AFC Hărman 1-1
Sănătatea Cluj – Unirea Tăşnad 2-0
Avântul Reghin – Olimpic Cetate Râşnov 0-1

Sâmbătă, 9 martie, ora 15:00
CS Minaur Baia Mare – FC CFR 1907 Cluj SA 2 1-1

CLASAMENT
Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26