Victorie românească în Bulgaria! Keșeru și Moți au marcat pentru Ludogorets

Claudiu Keșeru și Cosmin Moți au adus victoria echipei Ludogorets în meciul cu Botev Vratsa (locul 10), contând pentru etapa cu numărul 24 din prima ligă bulgară.

Cei doi români au „tranșat” meciul în doar câteva minute. Moți a deschis scorul în minutul 33, iar după doar șase minute, Keșeru a majorat diferența și a închis jocul la scorul de 2-0 în favoarea echipei sale.

Ludogorets este lider în clasamentul primei ligi din Bulgaria, având 56 de puncte după cele 24 de meciuri jucate și un avans de 5 puncte față de Levski și CSKA Sofia, ocupantele locurilor 2 respectiv 3 aflate la egalitate de puncte.

1. Venom spune:

Ludogorets nu are adversar in Bulgaria, iar faptul ca au 7 titluri la rand arata lucrul acesta.