REZULTATE / Liga a III-a a revenit cu etapa a 16-a, prima a returului! Craiova lui Mititelu, doar remiză la Bradu! Progresul Spartac învinge surprinzător Rapidul, iar Oțelul trece la limită de Pașcani

Prima zi de primăvară coincide cu reluarea campionatului Ligii a III-a, care programează prima rundă a returului în acest weekend.

Meciurile au aceeași oră de start, 15:00, majoritatea fiind programate vineri și sâmbătă. Partidele de la Miercurea Ciuc și Craiova au loc duminică, respectiv luni.

Oțelul Galați primește vizita lui CSM Pașcani, Rapid joacă în Berceni, cu Progresul Spartac, Turris merge la Domnești, iar Craiova lui Mititelu la Bradu.

Programul complet:

Seria I

Vineri, 1 martie, ora 15:00
CSM Râmnicu Sărat – CS Ştiinţa Miroslava  1-3

Sâmbătă, 2 martie, ora 15:00
ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – CSM Paşcani  1-0
CS Sporting Lieşti – ASMS ACS Sănătatea Darabani  1-0 
AFC Metalul Buzău – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ  2-1
ACS KSE Târgu Secuiesc – SCM Gloria Buzău  0-1
ACS Foresta Suceava – AFC Botoşani 2  4-0
CSM Focşani 2007 – ACS Şomuz Fălticeni  2-0

CSM Bucovina Rădăuţi stă.

CLASAMENT


Seria a II-a

Vineri, 1 martie, ora 15:00
ACS Înainte Modelu – AFC Unirea 04 Slobozia 3-2

Sâmbătă, 2 martie, ora 15:00
ACSM Olteniţa – CS Făurei  0-0
ACS Sportul Chiscani – CS Medgidia  2-2
SC Popeşti-Leordeni – AS FC Agricola Borcea  6-1
AFC Progresul 1944 Spartac – Fotbal Club Rapid  3-1
CSA Axiopolis Sport Cernavodă – CS Tunari  0-0

ACS FC Delta Dobrogea Tulcea – CS Afumaţi 0-3 (gazdele s-au retras din campionat și vor pierde toate meciurile la masa verde)
SC Fotbal Club FCSB SA 2 stă.

CLASAMENT


Seria a III-a

Vineri, 1 martie, ora 15:00
CS Atletic Bradu – U Craiova 1948 SA 1-1
CSM Flacăra Moreni – SC FC Voluntari SA 2 2-0
ACS Viitorul Domneşti – AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele 1-7
AFC Hermannstadt 2 – CSM Alexandria 1-6
ACSO Filiaşi – ACS Unirea Bascov 4-3

Sâmbătă, 2 martie, ora 15:00
AS FC Pucioasa – ACS SR Municipal Braşov  2-2
CS Sporting Roşiori 2008 – ACS Flacăra Horezu  0-0

Luni, 4 martie, ora 15:00
U Craiova 1948 Club Sportiv SA 2 – AFC Astra 2 0-0

CLASAMENT


Seria a IV-a

Vineri, 1 martie, ora 15:00
LPS Cetate Deva – CS Ocna Mureş 2-2
CS Naţional Sebiş – CS Şoimii Lipova 3-3
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – ACS Dumbrăviţa 4-1
AFC Unirea 1924 – CSM Lugoj 3-1
CS Millenium Giarmata – CS Hunedoara 1-1

Sâmbătă, 2 martie, ora 15:00
ACS FC Avrig – ACS Industria Galda  3-2
CSM Şcolar Reşiţa – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei  5-1
AFC Metalurgistul Cugir 1939 – CS Crişul Chişineu Criş  1-1

CLASAMENT


Seria a V-a

Vineri, 1 martie, ora 15:00
CS Gaz Metan Mediaş 2 – ACS Sticla Arieșul Turda 2-0
FC CFR 1907 Cluj SA 2 – ACS Unu Fotbal Club Gloria 2-1
AFC Odorheiu Secuiesc – FC Unirea Dej 3-2

Sâmbătă, 2 martie, ora 15:00
AFC Unirea Tăşnad – CSM Avântul Reghin  1-2
AFC Hărman – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca  0-1
ACS Fotbal Comuna Recea – ACS MSE Târgu Mureş  10-0
CS Iernut – CS Minaur Baia Mare  0-5

Duminică, 3 martie, ora 15:00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – ACS Olimpic Cetate Râşnov 3-0

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26