REZULTATE / Cupa României, sferturi de finală. Viitorul, Astra Giurgiu, CFR Cluj și Craiova sunt echipele calificate în semifinale!

A venit vremea disputării sferturilor de finală ale Cupei României. Cele opt echipe rămase în competiție se vor duela în decursul a trei zile, începând de marți.

Runda va fi deschisă de către Viitorul, care va juca la Sibiu, cu Hermannstadt.  CFR merge la Sfântu Gheorghe, Astra la Călărași, iar, în încheiere, Craiova va întâlni unica echipă din Liga a III-a rămasă în competiție.

Meciurile din această fază competițională se dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasată în campionatul precedent.

Programul complet:

Marți, 26 februarie

FINAL / AFC Hermannstadt – SC FC Viitorul 2-3 (Achim ’64-a, Tsoumou ’72 – 11 m / Achim ‘6 – 11 m, Rivaldinho ’41, Eric ’78)

Echipele de start:
FC Hermannstadt: Niga – Serediuc, Mijuskovic, Dandea, Stoica, Acsinte – Dumitru, Jazvic, Pamfile – Lendric, Tsaumou
Rezerve: Căbuz, Pîrvulescu, Tătar, Abdurahimi, Antonov, Popovici, Offenbacher
Antrenor: Vasile Miriuță

FC Viitorul: Tordai – Ciobanu, Artean, Kuipers, Boboc – Achim, Casap, Iacob – Mățan, Rivaldinho, Calcan
Rezerve: Cojocaru, Ghiță, Munteanu, Tîrcoveanu, Eric, Leca, Pitu
Antrenor: Gică Hagi


Miercuri, 27 februarie

FINAL / AFC Dunărea 2005 Călăraşi – AFC Astra 1-2 (Munteanu ’90 / Hambo ‘5, ‘7)

Echipele de start:
Dunărea Călărași: Straton – Gligorov, Sârghi, Ben Djemia, S.Filip – Keita, Simion, Henderson – I.Stoica, Mapuku, G.Iancu
Rezerve: Calancea, Cucu, Khalil, V. Munteanu, Souda, A. Omrani
Antrenor: Dan Alexa

Astra Giurgiu: S.Oliveira – Belu, Erico, Cestor, Butean – Bicean, Mrzljak – Begue, Llullaku, Balure – V.Hambo
Rezerve: Lazar, Gheorghe, Moise, Radunovic, Dima, Trusescu, Crișan
Antrenor: Costel Enache


FINAL / ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – FC CFR 1907 Cluj 0-1 (Costache ’60)

Echipele de start:
Sepsi: Sepsi: Fejer – Rudol, Rus, Jovanovic, Sato – Velev, Vașvari – Moura, Flores, Fl. Ștefan – Hamed
Rezerve:
Niczuly, Hadnagy, Viera, Khamis, Karnitskyi, Mensah, C. Popescu
Antrenor: Eugen Neagoe

CFR Cluj: Jesus Fernandez – Petelu, Lang, A. Mureșan, Camora – C. Deac, Hoban, Bordeianu – Al. Ioniță, Omrani, Costache
Rezerve: A. Rus – Cr. Manea, Djokovic, Males, Moutinho, Petrila, Țucudean
Antrenor: Alin Minteuan


Joi, 28 februarie

FINAL / AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – U Craiova 1948 Club Sportiv 0-3 (Dimitrov ’27, Bărbuț ’80, Koljic ’90+2)

Echipele de start:

Csikszereda: Bordas – Majzik, Mitra, Lalic, Nemes – Veres, Csuros – Nagy, Pantovic, Antal – Bajko
Rezerve: Z. Papp – Hodgyai, Berde, Pal, Aszalos, Casiadi, N. Papp
Antrenor: Valentin Suciu

CS U Craiova: Pigliacelli – Dimitrov, Donkor, Ferreira, Bancu – Mateiu, Bic – St. Drăghici, N. Rocha, Mihăilă – C. Fortes
Rezerve: 
Popescu, Popa, Martic, Zete, Cicâldău, Bărbuț, Koljic
Antrenor: 
Devis Mangia

 

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în Cupa Romaniei, FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26