Ioan Hora, decisiv pentru FCSB în meciul cu U Craiova: „Îţi vine să alergi după adversari şi să-i muşti de picior”

FCSB a câștigat meciul cu U Craiova, scor 3-2, în cadrul penultimei etape a sezonului regulat din Liga I. O contribuție importantă la acest rezultat a avut Ioan Hora, care a marcat de două ori pentru trupa lui Mihai Teja.

La finalul partidei, Hora a oferit câteva reacții referitoare la întâlnirea de pe Arena Națională și a recunoscut că presiunea există la fiecare meci atunci când îmbraci tricoul FCSB-ului.

„Mă bucur că am întors totul în favoarea mea. Important este că am câştigat acest meci şi cred că până la urmă am şi meritat. E foarte important pentru că ne menţine în coasta CFR-ului. Până etapa viitoare cel puţin suntem acolo.

Aici e Steaua, e normal să fie presiune la fiecare meci. Depinde de noi să o întoarcem în favoarea noastră. Noi vrem să fim campioni, dar rămâne de văzut ce se va întâmpla. Mister Teja pune accent pe amănunte şi le-am exersat în această săptămână de ne-au ieşit pe urechi. Important este că a ieşit bine.

Da, cu siguranţă cu aşa suporteri în spate ai o altă energie, şi un alt impus. Îţi vine să alergi după adversari şi să-i muşti de picior. Câtedată ne mai pierdem capul, dar ne-am bucurat la final şi asta ne bucură.

Ne dorim să câştigăm fiecare meci. Şi CFR şi Craiova sunt echipe foarte bune”, a declarat Ioan Hora, potrivit Telekom Sport.

Ioan Hora a deschis scorul în minutul 27, Filip a marcat în minutul 49 și același Hora a transformat un penalty în minutul 84. De cealaltă parte, Craiova a punctat prin portarul Pigliacelli, din penalty, în minutul 39 și Bărbuț în minutul 46.