Mircea Rednic, după a doua victorie consecutivă la Dinamo: „Sper să nu fie degeaba”

Dinamo a câștigat al doilea meci consecutiv în acest an sub comanda lui Mircea Rednic. După 3-0 cu Poli Iași, „câinii” au învins-o pe Sepsi Sfântu Gheorge cu scorul de 1-0, iar tehnicianul din „Ștefan cel Mare” a comentat prestația elevilor săi.

„Puriul” și-ar fi dorit ca echipa lui să mai înscrie un gol și speră ca acestă victorie contra trupei lui Eugen Neagoe să fie de bun augur.

„Sunt mulţi jucători, dar ştiţi care-i la noi strategia, luăm jucători liberi. Anul ăsta am plătit pentru Reda (n.r. – Jaadi). Au echipă bună, omogenă, mult mai solidă decât noi. Nu pot să spun că e o victorie meritată, ţinând cont că în repriza a doua am suferit foarte mult, au avut două bare. Dar să nu uităm că în prima repriză am dominat jocul. Mi-aş dorit să marcăm şi în prima repriză, pentru că am fi meritat un gol.

Ştiam că dacă pierdem aici şansele noastre pentru a mai spera la play-off erau încheiate. Sunt bucuros, am avut două meciuri şi le-am câştigat. E important pentru noi. Prin venirea lui Nasser, prin venirea lui Linas (n.r. – Klimavicius), care dă siguranţă, şi astăzi Grigore a jucat mult mai bine. Greul ei l-au dus în repriza a doua.

Am câştigat pe un teren pe care greu se câştigă şi sper ca aceste trei puncte să nu fie degeaba”, a declarat Mircea Rednic, pentru Telekom Sport.