VIDEO / PAOK Salonic merge ceas în Grecia! Echipa lui Răzvan Lucescu obține a noua victorie consecutivă și se pregătește pentru derby-ul cu AEK

PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu şi cu Alin Toşca rezervă, a învins miercuri seara, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa PAS Giannina, într-un meci din etapa a 15-a a campionatului Greciei.

Echipa celor doi români este neînvinsă în acest sezon, având 17 victorii şi o remiză, și a bifat al nouălea succes consecutiv în Super League.

Golurile alb-negrilor au fost marcate de Pelkas ’38 – 11 m şi Swiderski ’87. Pentru PAS Giannina a înscris Koutroumanos, în minutul 52. În minutul 77, Akpom a ratat un penalty pentru gazde.

PAOK Salonic este lider în clasament, cu 50 de puncte (a început sezonul cu două puncte penalizare). Pe poziţia a doua se află Olympiakos Pireu, cu 42 de puncte. Duminică, 3 februarie, PAOK Salonic va evolua pe terenul campioanei AEK Atena.