CFR Cluj, a doua victorie în stagiul din Antalya! Liderul Ligii I a învins campioana Bulgariei

CFR Cluj a obținut a doua victorie în meciurile de pregătire din Antalya. Campioana României a învins cu 2-0 campioana Bulgariei, Ludogoreț Razgrad.

Adam Lang a deschis scorul în minutul 17 în urma unei faze fixe. Fundașul maghiar este golgheterul ardelenilor în amicale, reușind să puncteze de două ori în trei partide disputate în Turcia. Intrat în repriza secundă în locul lui Billel Omrani, George Ganea a profitat de o eroare a fundașilor bulgari și marcat primul său gol în tricoul alb-vișiniu. Cosmin Moți, Claudiu Keșeru și Adi Popa au fost titulari la Ludogoreț, în timp ce Dragoș Grigore a intrat la pauză.

Partida dintre CFR Cluj și Ludogoreț a fost urmărită și de selecționerul României, Cosmin Contra. Pentru liderul Ligii I, acesta a fost al treilea amical din Turcia. În primul meci de pregătire, CFR a remizat, 0-0, cu FC Vorskla Poltava, apoi a câștigat cu 2-1 duelul cu FC Zurich. CFR Cluj va juca următorul amical în compania celor de la AS Trencin, pe 25 ianuarie.

Echipa de start a CFR-ului: Jesus Fernandez – Manea, Lang, Vinicius, Camora – Djokovic, Ioniță, Bordeianu – Deac, Țucudean, Omrani
Rezerve: Arlauskis – Mureșan, Costache, Ganea, Petrila, Seba Petruș, Alex Petruș, Potra Paul, Culio, Peteleu, Păun

Au mai jucat în repriza a doua: Arlauskis, Culio, Păun, Peteleu, Mureșan, Petrila, Costache, Ganea, Alex Petruș.