Dinamo, prima victorie din acest an! Daniel Popa a reușit un hat-trick

Dinamo a reușit, duminică, prima victorie din 2019, în cantonamentul din Antalya. Echipa condusă de Mircea Rednic a învins cu scorul de 3-2 pe FK Liepaja, locul 4 în Letonia.

Daniel Popa a fost omul meciului pentru „câini”, în cel de-al treilea amical din această iarnă. Cu Cosmin Contra în tribune, vârful lui Mircea Rednic a reușit un hat-trick de senzație.

Dinamoviștii au deschis scorul în minutul 15, când Popa a transformat un penalty scos de Dan Nistor. În minutul 33, atacantul roș-albilor a bifat dubla printr-o execuție din afara careului. În minutul 36, letonii au redus din diferență, iar în minutul 55 au egalat. Patru minute mai târziu, Popa a închis tabela. 3-2 s-a încheiat pentru Dinamo București.