VIDEO / U Craiova câștigă amicalul cu Adana Demirspor, iar Andrei Cristea înscrie la debutul pentru echipa lui Mangia!

U Craiova s-a impus cu scorul de 2-1, duminică, în amicalul disputat în Antalya cu turcii de la Adana Demirspor.

Cu selecționerul Cosmin Contra în tribune, elevii lui Devis Mangia au câștigat cu 2-1 în fața echipei de liga a II-a din Turcia. Andrei Cristea a marcat la partida de debut în minutul 11, după un assist al lui Mateiu, iar tânărul Valentin Mihăilă a bifat golul partidei. Puștiul Craiovei a înscris printr-o super execuție de la marginea careului, în minutul 61, balonul fiind trimis aproape de vinclu. În vârstă de 18 ani, Valentin Mihăilă are deja 12 apariții în Liga I pentru Craiova în acest sezon și 4 pase decisive.

Adana Demirspor ocupă locul 9 în Liga a II-a din Turcia, cu 24 de puncte în 17 etape.

Echipa de start U Craiova: Popescu – Dimitrov, Donkor, Tiago, Bancu – Bărbuț, Mateiu, Bic, Mitriță – Rocha, Andrei Cristea