Peste 40 de luptători și antrenori premiați la Gala laureaților, de la Poiana Brașov!

Alina Vuc

Pentru prima oară Federația Română de Lupte și-a premiat cei mai buni sportivi și antrenori, peste 40, în cadrul unei gale desfășurate la Poiana Brașov. Au primit distincții cadeții, juniorii, seniorii under 23, seniorii, laureații Campionatelor Europene școlare și ai Gimnaziadei, alături de cei care i-au pregătit.

Performerii anului au fost desemnați Mihai Mihuț-Astra Arad, dublu medaliat cu aur la Europenele de seniori și seniori under 23, Alina Vuc-CSA Steaua București, vicecampioană europeană de senioare, Nicoleta Anghel-CSU Craiova, bronz la întrecerile continentale de seniori și seniori under 23, Nicu Samuel Ojog-Dinamo București, argint la Europenele de juniori și la Mondialele de seniori under 23, Manuel Stoica-CS Botoșani, loc 5 la Mondialele de cadeți, bronz la Gimnaziadă și Anton Arghira, antrenorul lotului de greco-romane.

Au mai urcat pe scenă pentru a-și lua premiile oferite medaliaților la Mondialele și Europenele din acest an, printre alții, Maxim Vasilioglo-CSA Steaua, locul 2 la CM seniori under 23 de la București, Cătălina Axente-CSM Dunărea Galați, locul 3 la CE under 23, Incze Krista Tunde-CSM Sf. Gheorghe, idem, Nashmadinov Omarsakhab-CSA Steaua, Nikolai Oklopkov-CSA Steaua. ambii pe locul 3 la CM seniori under 23, Andreea Ana-CSA Steaua, locul 3 la CE under 23 și la CE juniori, Ștefania Priceputu-CSA Steaua, locul 3 la CM seniori under 23, Adina Elena Popescu-CSM Sf. Gheorghe, aur la CM de plajă, Rareș Chintoan-Dinamo București, bronz la aceeași competiție. Și, desigur, antrenorii lor.

Etichetat cu: , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26