Țucudean a ajuns la spital, după ce a fost schimbat la pauza meciului cu Gaz Metan! Comunicatul lui CFR Cluj privind starea de sănătate a atacantului

CFR Cluj a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu Gaz Metan Mediaş, într-un meci în care a fost condusă cu 2-0 și a ratat un penalty la ultima fază, prin Culio.

Atacantul campioanei, George Ţucudean, nu a mai revenit de la cabine, schimbarea sa la pauză ridicând semne de întrebare, întrucât a încheiat fără probleme prima reprize. Jucătorului i-a crescut ritmul cardiac extrem de mult, moment în care medicii de pe ambulanţă au mers în vestiar, iar Țucudean nu a mai revenit pe teren. Ulterior, fotbalistul a fost transportat la spital pentru mai multe investigaţii.

La câteva ore după finalul meciului din Gruia, CFR Cluj a remis un comunicat oficial în care dă asigurări că starea lui George Ţucudean este bună. Concluzia a fost trasă după ce atacantul de 27 de ani a fost supus unor teste amănunţite.

„STAREA DE SĂNĂTATE A LUI ŢUCUDEAN ESTE BUNĂ!

Clubul CFR 1907 Cluj doreşte să facă următoarele precizări referitoare la starea de sănătate a atacantului nostru George Ţucudean. La pauza partidei, fotbalistul CFR-ului a acuzat o stare de ameţeală şi de deshidratare, iar antrenorul echipei noastre l-a inlocuit. La finalul meciului, George a mers la spital, a făcut unele analize medicale, iar în urma rezultatelor a reieşit că starea sa de sănătate este una bună.

Sperăm ca nici accidentările suferite de Ciprian Deac şi Thierry Moutinho să nu fie grave, iar ei să poată reveni cât mai rapid la antrenamente”, este comunicatul grupării campioane.