Mircea Rednic, parțial mulțumit după semieșecul cu Hermannstad: „Repriza a doua a fost cea mai bună de când am venit antrenor la Dinamo!”

Dinamo își continuă seria neagră în Liga I, după 1-1 în deplasare cu Hermannstadt, iar play-off-ul este din ce în ce mai puțin probabil.

Înaintea meciului de la Târgu Mureș, Mircea Rednic, antrenorul alb-roșiilor, anunțase că obiectivul echipei era ca în ultimele trei etape să obțină 7 puncte. Obiectivul nu pare realizabil, ținând cont că în ultimele două runde, Dinamo va evolua cu Craiova (acasă) și cu Astra (deplasare).

Totuși, „Puriul” a avut puterea să și glumească după egalul cu echipa lui Vasile Miriuță.

„Suntem în grafic (n.r. râde). E greu, ne-am fi dorit trei puncte. Păcat, mai multă mișcare la cei doi atacanți ne-a lipsit. Le-am spus să se adapteze.

Repriza a doua a fost cea mai bună de când am venit antrenor la Dinamo. Am dominat, am avut multe ocazii, am avut și o bară, am încercat să contruim pe un teren greu, ne-a ieșit de multe ori. Nu pot decât să îi felicit pentru cum au jucat azi. O primă repriză echilibrată. Cu un pic de șansă la final, puteam câștiga.

Acum am jucat cu cei de la Sibiu. Înainte jucam în inferioritate cu Viitorul și cu CFR. S-a văzut o îmbunătățire”, a declarat Mircea Rednic.