REZULTATE / Liga I, etapa a 18-a. Intermediara a început la Voluntari și s-a încheiat la Botoșani. CFR Cluj o execută pe Dinamo în „Ștefan cel Mare”! Sepsi face scor cu FCSB!

Nici nu s-a terminat bine etapa a 17-a că începe cea cu numărul 18. Această intermediară se va desfășura în decursul a trei zile, începând de marți, la Voluntari.

Capul de afiș al partidei este oferit de către meciul Dinamo – CFR Cluj. FCSB întâlnește Sepsi Sfântu Gheorghe, iar Viitorul merge la Mediaș. Runda va fi închisă joi, cu un duel al Moldovei, Botoșani – Poli Iași, urmat de întâlnirea dintre Dorinel Munteanu și Devis Mangia.

Programul complet:

Marți, 4 decembrie

FINAL / SC FC Voluntari – AFC Hermannstadt 2-0 (Gadze ’52, ’65)

Echipele de start:
FC Voluntari: Vâtcă – Bucurică, Armaş, Balaur, Vlad – Rauţă, Laidouni – Căpăţână, Gadze, Gheorghe -Tudorie
Rezerve: Petrariu – Ricardinho, Hodorogea, Pîrcălabu, G. Deac, Malfleury, Kabasele
Antrenor: Cristiano Bergodi

Hermannstadt: Căbuz – Company, Pîrvulescu, Dandea, Mijiskovic, Acsinte – Petrescu, Antonov, Dumitru – Blănaru, Tsoumou
Rezerve: Niga – Tătar, I. Stoica, Hergheligiu, Dâlbea, Nkololo, Rusu
Antrenor: Vasile Miriuță


FINAL / SC Dinamo 1948 Bucureşti – FC CFR 1907 Cluj 0-3 (Păun ’35, Culio ’51 – 11 m, Țucudean ’83)

Echipele de start:
Dinamo: Penedo – Sorescu, M. Popescu, Katsikas, R. Grigore – Gomelt – Zenke, Nistor, Ait Atmane, Salomao – Popa
Rezerve: Eșanu, Neicuțescu, Pesic, Hanca, Moldoveanu, Montini, Ciobotariu
Antrenor: Mircea Rednic

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Mureșan, Camora – Bordeianu, Djokovic, Culio – Păun, Țucudean, Deac
Rezerve: Fernandez, Lang, Peteleu, Moutinho, Al. Ioniță II, Costache, Tambe
Antrenor: Antonio Conceicao


Miercuri, 5 decembrie

FINAL / CS Gaz Metan Mediaş – SC FC Viitorul 2-2 (Luchin – autogol ’25, Yazalde ’89 / Drăguș ’32, Houri ’74)

Echipele de start:

Gaz Metan: Pleșca – Crețu, Diallo, M. Constantin, Bușu – I. Cristea, Coimbra – R. Romeo, Olaru, Ely – Fortes
Rezerve: R. Batista – Trif, I. Stancu, P. Costea, Perreira, Buziuc, Yazalde Gomez Pinto
Antrenor: Mihai Teja

Viitorul: Cojocaru – Lopes, Luchin, Ghiță, Nooijer – Artean, T. Băluță, Vînă – I. Hagi, Voduț, Drăguș
Rezerve: Buzbuchi – Mățan, Al. Iacob, Houri, A. Ciobanu, Boboc, Vl. Achim
Antrenor: Gică Hagi


FINAL / ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – SC Fotbal Club FCSB 4-2 (Vașvari ’32, Ștefan ’36, Tandia ’53, Mensaj ’90+4 / Coman ’61, Rusescu ’88)

Echipele de start:

Sepsi: Fejer – Moura, Viera, Jovanovici, Sato – Velev, Rus – Nouvier, Vașvari, Fl. Ștefan – Tandia
Rezerve: Niczuly, Ursu, Karnitsky, Mensah, Hamed, Drăghici, Simonovski
Antrenor: Eugen Neagoe

FCSB: Bălgrădean – Benzar, Planici, Bălașa, Morais – Nedelcu, Filip – Teixeira, Man, Fl. Tănase – Gnohere
Rezerve: Vlad, Fl. Coman, Jakolis, I. Stoica, M. Roman, R. Rusescu, Moldovan
Antrenor: Nicolae Dică

Joi, 6 decembrie

FINAL / AFC Dunărea 2005 Călăraşi – AFC Astra 1-2 (Mediop ’71 / Mrzljak ’11, Begue ’19)

Echipele de start:

Dunărea Călărași: C. Lungu – Gligorov, Dobrosavlevici, Șeroni, G. Mendy – A. Munteanu, Bourceanu, Honciu – Carnat, Clemence, A. Souda
Rezerve: G. Popa, Walace, Kanda, V. Munteanu, St. Cucu, G. Simion, Mediop
Antrenor: Dan Alexa

Astra Giurgiu: D. Lazar – Butean, Bejan, Cestor, Radunovic – Mrzljak, Koukou – Zoua, Alibec, Llullaku – Begue
Rezerve: Miguel Santos, Mengolo, R. Crișan, Trusescu, N. Roșu, V. Gheorghe, I. Biceanu
Antrenor: Costel Enache


FINAL / AFC Botoşani – ACSM Politehnica Iaşi 1-2 (Miron ‘6 / Platini ’34, Flores ’45+1)

Echipele de start:
FC Botoșani: E. Pap – Patache, A. Miron, A. Burcă, Dumitraș – E. Papa, Karaboue – Golofca, L. Fulop, D. Fabbrini – M. Roman II
Rezerve: Fraisl, Trujic, Soiledis, Chindriș, Ongenda, Târșa, Chitoșcă
Antrenor: Liviu Ciobotariu

Poli Iași: D. Rusu – Gallego, Mihalache, Frăsinescu, Sin – Qaka, Cioinac – Platini, D. Flores, P. Petre – A. Cristea
Rezerve: Târnovanu, Bosoi, Danale, Al. Zaharia, Mihăescu, Bekui, Sanoh
Antrenor: Flavius Stoican


FINAL / CS Concordia Chiajna – U Craiova 1948 Club Sportiv 1-3 (Ropotan ’27 / Koljic ’24 – 11 m, Bărbuț ’32, Cicâldău ’39)

Echipele de start:
Concordia Chiajna: Caparco – A. Albu, M. Leca, Marc, Fota – Ropotan – Grădinaru, Gorobsov, Prepeliță – Măzărache, Guessan
Rezerve: A. Costache – Batin, M. Cristescu, Bărboianu, Ivanovici, R. Deaconu, Nivaldo
Antrenor: Dorinel Munteanu

U Craiova: Pigliacelli – Martici, T. Ferreira, Kelic, N. Bancu – Mateiu, Fedele – Bărbuț, Cicâldău, Mihăilă – Koljic
Rezerve: L. Popescu – Dimitrov, Briceag, R. Popa, O. Bic, Nuno Rocha, Meza Colli
Antrenor: Devis Mangia

CLASAMENT

Etichetat cu: , , , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Comentati exclusiv pe SPTFM.ro...

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

*

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401920
2FCSB371916
3U Craiova 1948351919
4FC Viitorul33194
5Gaz Metan Medias2819-1
6Astra Giurgiu27195
7Sepsi Sfantu Gheorghe27194
8Poli Iasi2419-9
9FC Botosani2319-3
10AFC Hermannstadt2219-3
11Dinamo Bucuresti1919-12
12Dunarea Calarasi1719-6
13Concordia Chiajna1719-15
14FC Voluntari1119-19